BÜYÜKŞEHİR BÜLTEN (GOLDEN HORN BRASS ESKİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU)

GOLDEN HORN BRASS ESKİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta Türkiye’nin ödüllü ilk ve uzun soluklu brass grubu Golden Horn Brass sahne aldı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı sahnesinde gerçekleştirilen konserde,  kornoda Begüm Gökmen, trompetlerde Renato Lupu, Julian Lapu,  trambonda Emre Berbergil, tubada Sinan Şirin sahne aldı. İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde batı müziğinden eserler çalınırken, ikinci bölümde ise Eskişehirli müzikseverler Cem Karaca ve anonim Türk müziği ile coşku dolu bir gece yaşadı.  Konsere katılanlara teşekkür eden korno sanatçısı Begüm Gökmen “Türkiye’nin dört bir yanında konserler veriyoruz. Ancak Eskişehir gerek bilinçli dinleyicisi gerekse de imkânları ile müzik yapmaktan büyük keyif aldığımız bir şehir. Sanata ve sanatçıya değer veren bu şehri çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

Konsere katılan sanatseverler ise Eskişehir’deki sanat alanındaki tüm etkinliklere kolay ve ucuz yoldan ulaşabildiklerini dile getirirken, yıllardır gerçekleştirdiği çalışmalar ile Eskişehir’i kültür sanat kenti haline getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURUL

BASKAN ,YARDIMCISI

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.