AKÇAKALE BELEDİYESİ BÜYÜKTAŞ KIRSAL MAHALLESİ’NİN KÜLTÜR EVLERİNİ BAŞTAN AŞAĞI YENİLEYECEK.

AKÇAKALE BELEDİYESİ BÜYÜKTAŞ KIRSAL MAHALLESİ’NİN KÜLTÜR EVLERİNİ BAŞTAN AŞAĞI YENİLEYECEK.

Başkan Ayhan:“Halkımızın refahı her şeyden önce gelir”

“Biz hizmet için göreve talip olduk”

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan,  daha çağdaş ve yaşanabilir bir Akçakale için vatandaştan gelen her talebi değerlendirdiklerini ve vakit kaybetmeden gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi. Akçakalelilerin huzur ve refahının her şeyden önce geldiğini belirten  Başkan Ayhan, “Biz hizmet için göreve talip olduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun bilinciyle ilçemizin her köşesine hizmet ulaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

Akçakale Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü İbrahim Akkurt, Başkan Abdülhakim Ayhan’ın talimatları doğrultusunda Büyüktaş Kırsal Mahallesi’nde bulunan Kültür evlerinde incelemelerde bulundu.

Kültür evlerinin iç dış boyasının yapılması, zemin fayanslarının değiştirilmesi, kapı, pencere ve  elektrik tesisatı ile mefruşatların yenilenmesi gibi eksikleri tespit eden Akkurt’un verdiği rapor doğrultusunda Akçakale Belediyesi tarafından gerekli çalışmalar başlatıldı.

Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanarak, Kültür evlerinin vatandaşın hizmetine sunulacağı öğrenildi.

“ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞIMIZIN REFAHI”

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaştan gelen her talebi değerlendirmeye aldıklarını ve vakit kaybetmeden gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi. Başkan Ayhan, “Akçakale Belediyesi olarak;  yol, park, altyapı ve üstyapı gibi asli görevlerimizi yerine getirirken her zaman önceliği vatandaşlarımızın taleplerine veriyoruz. Bu kapsamda Büyüktaş Kırsal Mahallemizin sakinleri de belediyemize müracaat ederek eksiklerini bildirdiler. Gerekenin yapılması için ilgili birimlere talimat verdim. Destek Hizmetler Müdürümüzün mahallede yaptığı ön inceleme doğrultusunda eksiklerin giderilmesi için ekiplerimiz çalışmalara başladı. En kısa zamanda 4 kültür evimiz de baştan aşağı yenilenerek halkımızın hizmetine sunulacaktır” dedi.

Belediye olarak Akçakalelilerin huzur ve refahını her şeyin üstünde tuttuklarının altını çizen Başkan Ayhan, “Biz bu makama hizmet için talip olduk. Göreve geldiğimiz günden bu yana da ilçemizin yaşam standardını yükseltmek, daha çağdaş ve yaşanabilir bir kent oluşturmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN”

Büyüktaş Kırsal Mahallesi sakinlerinden Halil Engin de Büyüktaş Mahallesi olarak Başkan Ayhan’ı ziyaret ettiklerini belirterek, Engin, “İhtiyaçlarımızı kendisine ilettik. Başkanımız Sn. Abdülhakim Ayhan da bize Cumartesi günü mahalleden ayrılmamamızı, ekipleri göndererek mahallemizin eksiklerini tespit ettireceğini  ve yol, badana, taziye evi gibi ne eksik varsa hepsinin yapılacağını söyledi. Allah razı olsun Müdürümüz İbrahim Akkurt’u görevlendirerek mahallemizin eksiklerini tespit ettirdi ve gerekli çalışmaları başlattı. Mahallemizin ne ihtiyacı varsa belediyemiz tarafından tamamlanacak” diye konuştu.

Başkan Abdülhakim Ayhan’a ilgi ve alakasından dolayı mahalle adına teşekkür eden Engin, “Biz başkanımızdan çok memnunuz. Allah da kendisinden razı olsun. Ne zaman kapısını çalsak ya da telefonla arasak ekiplerini mahallemize göndererek, ne gerekiyorsa yaptırıyor. Belediye başkanımız Sayın. Abdülhakim Ayhan’dan da  belediyemizin çalışanlarından da çok memnunuz. Allah başımızdan eksik etmesin” şeklinde konuştu.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir