FADILOĞLU: “HER BİREYİMİZİ MEMNUN ETMEK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ”

FADILOĞLU: “HER BİREYİMİZİ MEMNUN ETMEK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ”

 

-FADILOĞLU, SOSYAL BELEDİYECİLİKTE 2017 YILI RAKAMLARINI AÇIKLADI

Doğumdan ölüme kadar vatandaşa her alanda hizmet sunduklarını dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Toplumumuzdaki dezavantajlı kişiler başta olmak üzere her bireyimizi memnun etmek için çaba gösteriyoruz” dedi.

 

Uyguladıkları insan merkezli projelerle toplumun her ferdini mutlu ve memnun etmek için çaba gösterdiklerini ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hayata geçirdikleri sosyal projelerle yüz binlerce kişiye ulaştıklarını vurguladı. İnsan hayatına ilk hizmetlerinin ‘Merhaba Bebek’ olduğunu kaydeden Başkan Fadıloğlu, devam eden hizmetlerin taziye hizmetleriyle son bulduğunu kaydetti. Amaçlarının, özellikle dezavantajlı kişilerin hayata daha pozitif bakmalarını sağlayacak imkanlar sunma olduğunu anlatan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, projelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

İLK HİZMET ‘MERHABA BEBEK’

Vatandaşların her konuda destekçisi olduklarının altını çizen Başkan Fadıloğlu, “Merhaba Bebek projesiyle ilçe sınırları içinde bebek sahibi olan ailelerin en mutlu gününde yanlarında oluyoruz. Merhaba Bebek projesi kapsamında bebek sahibi olan aileleri evlerinde ziyaret ediyoruz. Yeni doğan bebeklerin çeşitli ihtiyaçlarını temin edip ailelere hediye paketi olarak sunuyoruz. 2017 yılı içerisinde 15 bin 14 bebeğe ‘merhaba’ dedik. ‘Merhaba Bebek’ projesi ile bugüne kadar toplam yaklaşık 57 bin bebek ziyaret ettik” diye konuştu.

 

YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARA ‘MERHAMET ELİ’ UZATIYORUZ

Hayata geçirdikleri ‘Merhamet Eli’ projesi kapsamında yetim ve öksüz çocukların hayata umutla bakmalarını hedeflediklerine değinen Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Merhamet Eli projesi ile yetim ve öksüz çocuklu aileler önce tespit ediliyor, daha sonra yapılması gereken çalışmalar sırasıyla yapılıyor. Yetim ve öksüz çocuklara özel ilgi göstererek, onların geleceğe daha umutla ve güvenle bakmalarına imkan sağlıyoruz. Çocuklarımıza yönelik; eğitim, gıda, giyim gibi yardımların yanı sıra sosyal-kültürel etkinliklerle onların sosyal hayata daha kolay adapte olmaları sağlanıyor. Proje kapsamında 2017 yılı içerisinde 872 ailenin 2 bin 182 yetim ya da öksüz çocuğuna ulaştık” şeklinde konuştu.

 

YAŞLILARIMIZI ‘VEFA’ İLE MUTLU EDİYORUZ

Başkan Rıdvan Fadıloğlu; yaşlı, hasta ve yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak adına ‘Vefa Hizmeti’ projesini başlattıklarını söyledi. Başkan Fadıloğlu, yaşlı ve bakıma muhtaç ailelere; evde genel temizlik, kuaför, berber, hastane ulaşım, su, elektrik arıza, çilingir ve pratik ev düzeni hizmetleri gibi birçok alanda yardım edildiği bilgisini verdi. Başkan Fadıloğlu, ‘Vefa Hizmeti’ projesi kapsamında 2016’da 2 bin 774 kişiye toplamda da 10 bin 216 kişiye hizmet verdiklerini aktardı.

 

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

2017 yılında sosyal belediyecilik konusunda önemli rakamlar elde ettiklerini belirten Başkan Fadıloğlu, “Vatandaşlarımızın taziye ziyaretlerini en iyi şekilde ağırlamalarını sağlamak adına 2017 yılı içerisinde 4 bin 666 defa çadır kurduk. İlçemiz genelindeki 116 taziye evimizde bin 254 farklı aileye taziye hizmeti verdik. Taziye evlerimizde toplam 145 bin 850 kişilik yemek ikramında bulunduk. Bünyemizdeki aşevimizden 203 bin 760 kişi faydalanırken, çorba evimizden de 226 bin 800 kişi yararlandı. 141 merkez, 85 kırsal alanda bulunan mahallemizdeki camilerimizin ve 175 okulumuzun düzenli aralıklarla temizliğini yaptık. Vatandaşımızın rahatlığı için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” ifadelerini kullandı.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir