2018 YILININ İLK MECLİS TOPLANTISI ile ilgili bülten

  1. Birleşim 15 Ocak Pazartesi günü yapılacak

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ, 2018 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2018 yılının ilk meclis toplantısını 10 Ocak 2018 Pazartesi günü, saat 14.00 de Belediye Meclis salonunda gerçekleştirdi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başkanlık ettiği meclis toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

2018 yılının ilk meclis toplantısının hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle de tüm çalışan gazetecilerin gününü kutladı.

Denetim Komisyonu üye seçimi yapıldı

Gündem maddeleri içerisinde yer alan J Plaka Taşıma Yönetmeliği’nin revize edilmesi kabul edilirken, 2018 yılında görev yapacak olan Denetim Komisyon üyelerinin de seçimi yapıldı. Gizli oyla yapılan seçimler sonucunda; Metin Mandal, Nurettin Karaaslan, Fetahmet Bay, Memet Aslan, İlhami Mengi seçildi. Ayrıca Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarının ise  her ayın 2. haftası Çarşamba günleri yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca; meclis üyelerine ödenecek huzur ücreti ile Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan personeller ile yeni başlatılan sözleşmeli personellerin ücretleri de belirlendi.

Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü kuruldu

Yoğun gündem maddelerinin yer aldığı Ocak ayı meclis toplantısında, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı olarak yeni kurulan Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile birlikte güncellenen Büyükşehir Belediyesinin İdari Teşkilat Şeması kabul edilirken, gündem maddelerinden bazıları ertelendi, bazıları da  ilgili komisyonlara havale edildi.

  1. Birleşim 15 Ocak’ta

Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a borçlanma yetkisinin yetkisi de verilirken,  Ocak ayı toplantısının II. birleşimi, 15 Ocak Pazartesi günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir