ŞEHİTKAMİL’DEN ON BİNLERCE KİŞİYE EĞİTİM İMKANI

ŞEHİTKAMİL’DEN ON BİNLERCE KİŞİYE EĞİTİM İMKANI

 

– BAŞKAN FADILOĞLU, EĞİTİM ALANINDAKİ HİZMETLERİ ANLATTI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyesi olarak en fazla önemsediğimiz konuların başında eğitim geliyor. Her yaştan vatandaşımıza sağladığımız eğitim olanaklarını artarak devam ettireceğiz” dedi.

 

Eğitim alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla ilçe halkının gönlünde taht kuran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2017 yılında eğitim konusunda yürütülen çalışmaları rakamsal verilerle anlattı. Belediye olarak eğitim konusunu çok önemsediklerini dile getiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, aile merkezleri ve sosyal tesisler bünyesinde yürütülen eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi.

 

AİLE MERKEZLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Kadınların ekonomik hayata meslek sahibi olarak entegre olmaları ve ekonomik özgürlüklerini elde etmelerini sağlamak adına çalıştıklarını vurgulayan Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:

 

“Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı aile merkezlerinde; Kuran-ı Kerim, Arapça, açık öğretim, iğne oyası, makine nakışı, anasınıfı, giyim, mefruşat, aile eğitimi, okuma-yazma, kuaförlük, yaşlı bakımı, hasta kabul, 4-6 yaş çocuk eğitimi, altın tel, miyuki takı, sabun, 3 boyutlu resim, pasta, alüminyum folyo kursları açtık. Aile merkezlerinde aynı zamanda aile danışmanlığı ve seminerleri periyodik olarak düzenlendi. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren aile merkezlerinden 2017 yılı içerisinde toplam 21 bin 417 kişi yararlandı.”

 

EĞİTİMİN NİTELİĞİNE KATKI SUNUYORUZ

Her yaştan kişiye ücretsiz eğitim imkanı sunduklarının altını çizen Başkan Rıdvan Fadıloğlu, şöyle konuştu:

 

“Aile merkezlerimiz bünyesinde oluşturduğumuz anasınıflarından 2017 yılı içerisinde bin 364 öğrenci faydalandı. Bu öğrencilerimizin tamamına ücretsiz kırtasiye yardımında bulunduk. Bünyemizde hizmet veren gençlik kütüphanelerinden 2017 yılında 11 bin 590 öğrenci faydalandı. Aile merkezlerimiz bünyesinde bin 279 kişiye kişisel gelişim ve aile danışmanlığı hizmeti verdik. Okuma-yazma kurslarımızda bin 554 vatandaşımızı verdiğimiz eğitimlerle okuryazar yaptık. Öğrencilerimize, 2017 yılı içerisinde 10 bin adet ÖSYM taban puan kitapçığı, bin 230 adet deneme ve seviye tespit kitapçığı ile 5 bin adet tatil kitabını ücretsiz olarak dağıttık.”

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir