DEFNE BELEDİYESİ, RAS-EL SENİ’Yİ HALKLA KUTLAYACAK

Defne Belediyesi, geçtiğimiz yıl coşkuyla kutlanan Ras-El Seni etkinliğini, bu sene de gerçekleştirerek geleneksel hale getirmeye hazırlanıyor.

Vatandaşlar tarafından ilgi ve heyecanla beklenen Ras-El Seni kutlamalarının, Defne Belediyesi ev sahipliğinde, Meriç Gültekin’in sunumu; Nihat Mugil, Hakan Gürses, Orhan Abu Ali’nin konserleri ve ‘Mesreh El Emel’ Arapça Tiyatro Grubunun oyunları eşliğinde geniş bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor.

Festival tadında düzenlenecek olan ‘Ras-El Seni’ etkinliği; 14 Ocak Pazar Günü 14.00-17.00 saatleri arasında, Harbiye Gözde Düğün Salonu’nda gerçekleşecek.

Geleneksek ikramlar, yerel sanatçıların şarkıları ve Arapça tiyatro oyunları ile unutulmaz bir Ras-El Seni Kutlaması olacağını ifade eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman: “ Değerlerimize ve kültürlerimize sahip çıkıp gelecek kuşaklara aktardığımız, unutulmasına izin vermediğimiz, en önemlisi de bizi bir araya getiren özel günleri oldukça önemsiyoruz. Bu tür etkinliklerin aslına uygun olarak yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Ras-El Seni’yi bu yıl da halkımızla birlikte kutlayacağımız için heyecanlı ve mutluyuz. Tüm Halkımızı; geleneksel sevinçlerimizi, coşkumuzu, tatlarımızı ve kültürümüzü paylaşmaya, “Ras-El Seni” etkinliğimize bekliyoruz.” dedi.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir