ESKİ ADLİYE BİNASINDA CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ. MERHUM ÜSTAT AV. EDİP MUTLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

ESKİ ADLİYE BİNASINDA CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ.

MERHUM ÜSTAT AV. EDİP MUTLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

Geçirdiği rahatsızlık nedeni ile hayatını kaybeden Adana Barosu mensubu Av. Aysel Mutlu’nun eşi,  287 sicil sırasında kayıtlı merhum  Av. Edip Mutlu (87) için cenaze töreni düzenlendi.

Adana Adliyesinde (Taş Binada)  düzenlenen törene Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Cumali Tülü, Baro Başkanı Av. Veli Küçük, önceki dönem Baro Başkanları Av. M. Ziya Yergök, Av. İbrahim Gazioğlu, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi, savcı, hakim, meslektaşlarımız ve adliye personeli katıldı.

Törende, merhum  için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve özgeçmişi okundu.

Bir meslek büyüğünü, bir meslek üstadını yitirmenin derin üzüntüsü içerisinde olduklarını ifade eden Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yaptığı konuşmada;

“Ne yazık ki Adana Barosu ve bizler, acı ve üzüntü dolu günler yaşamaktayız. Bir süre önce meslektaşımız Av. Muammer Garip’i yitirmiştik. Değerli üstadımızın acısı taze iken dün de Edip Mutlu üstadımızı kaybettik. Kendisi savunma mesleğinin 62 yıllık  ulu çınarı ve önemli bir temsilcisi olarak bizlere her daim örnek olmuş, çok değerli bir üstadımızdı.

Ben bir kez daha üstadıma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, tüm meslektaşlarımıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

Adana Barosu önceki dönem Başkan Yardımcısı Av. M. Hakan Önenli de bugünlere gelmesinde Edip Mutlu’nun çok büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Avukalığın sadece bir meslek olmadığını, bir yaşam sanatı olduğunu kendilerine gösterdiğini ifade eden Av. Önenli,  “Bu mesleği icra edebiliyorsam bu başarı üstadımımdır. Dürüstlüğü, çalışkanlığı, iş disipliniyle, mesleğini aşkla, şevkle, tutkuyla yapışıyla, dilerim tüm meslektaşlarımın önünde böyle bir rehberi olur. Üstat; ilkelerin her zaman yolumuzu aydınlatacaktır” diye konuştu.

Önceki dönem Baro Başkanlarından Av. M. Ziya Yergök de, kendisiyle uzun yıllar komşuluk yaptığı ve mesleğin abide isimlerinden biri olan merhumu kaybetmenin derin teessürünü yaşadıklarını ifade etti.

Törenin arrdından, merhumun cenazesi Kabasakal Mezarlığı’nda defnedildi.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir