DCIM100MEDIADJI_0196.JPG

ADNAN BAŞKAN’IN MUTLU GÜNÜ…

TORBALI’DA İZBAN HATTIYLA İLÇEYİ İKİYE BÖLEN DEMİRYOLUNUN ALTINA FARKLI MAHALLELERLE BAĞLANTILI 5 AYRI ALTGEÇİT İÇİN MECLİSTEN KARAR ÇIKTI.

 

Torbalı Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısında İZBAN hattıyla ilçeyi ikiye bölen demiryolunun altına farklı mahallelerle bağlantılı 5 ayrı yaya alt geçidi için karar çıktı. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “  bu alt geçitler demiryoluna takılmış beşi birlik gerdanlık gibi olacak. İlçemiz için altın değerinde büyük yatırımlar. Çok mutluyuz” dedi.

Torbalı’nın iki yakasını birleştirecek olan yaya altgeçidi sayısı belediye meclisi kararıyla 5’e çıkarıldı. Belediyenin kendi öz kaynakları ile inşa edeceği toplam 5 yaya altgeçidi tamamlandığında ilçenin en öncelikli sorunlarından biri çözülmüş olacak.

Şubat ayında ihaleye çıkması beklenen 5 yeni yaya alt geçidinin ilki, belediye binasının bulunduğu ilçe merkezinde Muratbey  ile Tepeköy Mahallesi arasında inşa edilmişti. Açılışı yapılan bu geçide Şehit Tolga Sağlam adı verilmişti.

BAŞKAN GÖRMEZ  “ İZBAN’A BEŞİ BİRLİK GERDANLIK TAKIYORUZ. ALTIN DEĞERİNDE YATIRIMLAR” DEDİ.

Torbalı’nın 4 yılda iki kat büyüdüğünü, ilçenin önceliklerine göre 135 farklı projeyi hayata geçirdiklerini belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  “ İZBAN ilçemiz için bir dönüm noktası oldu.  Konforlu biçimde ulaşılabilir bir merkez konumuna geldik.   Aynı zamanda İZBAN hattı Torbalı’yı  ikiye de bölmüştü.  Daha önce yapımını gerçekleştirdiğimiz yaya alt geçidine 5 tane daha ekliyoruz. Bu alt geçitler demiryoluna takılmış beşibirlik gerdanlık gibi olacak. Bunlar İlçemiz için altın değerinde büyük yatırımlardır. Çok mutluyuz.  İlçemizde yaşam kalitesi arttıkça burada yaşamayı tercih edenlerin sayısında da çok büyük artışlar oldu. 4 yılda 45-50 bin dolayında nüfusumuz arttı.  Türkiye’nin marka değeri yüksek, büyük firmaların, yatırımcı şirketlerin ilgi odağı durumuna geldik. Torbalı’dan yeni bir Torbalı doğdu. Yeşil, sosyal ve sportif alan miktarımızda yine ikiye katlandı. Kamudan tahsis, satın alma yoluyla 4 yılda ilçemize 952 bin 604 metrekare yeni alan kazandırdık. Sağlık, eğitim, ulaşım, tarım, sanayi, altyapı, çevre, toplu konut, spor başta olmak üzere toplam 135 projelerimizin yüzde 85’i tamamlandı. ” şeklinde konuştu.

YAYA ALT GEÇİTLERİN YAPILACAĞI MAHALLELER

1) Torbalı Mah. Gökdağ Sitesi yanı. Altgeçidi.

2) Ertuğrul Mah. – Alpkent Mah. arasında Müselles Altgeçidi.

3) Beşiktaşlılar Derneği yanı Altgeçidi.

4) Muratbey Mah. – Ertuğrul Mah. arası PTT yanı Altgeçidi.

5) Muratbey Mah. – Tepeköy Mah. arası, Fen İşleri Müdürlüğü yanı Altgeçidi..

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir