Biga’da yağmur suyu ve kanalizasyon sorunlarına neşter

Biga’da yağmur suyu ve kanalizasyon sorunlarına neşter

Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Biga’nın altyapısını yenilemek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Rafet Gürkaynak Caddesi’nde 3 metre derinlikte başlayan kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışması başladı. Çalışma 213 Sokak boyunca Ayazma Caddesi’ne kadar sürecek.

Sakarya Mahallesi’nce ciddi şikayetlerin olduğu bu bölgede, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışması sonrası sorunlar en aza inecek.

Biga Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Biga bilindiği gibi eski bir yerleşim yeri. Bu nedenle kimi bölgelerde 50-100 yıllık hatlar yer alıyor. Vatandaşlarımızdan ciddi şikayetlerin geldiği bölgelerde yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmalarımız devam ediyor. 3.5 yıllık sürede Biga’nın kanalizasyon ve yağmur suyu ile içme suyu hatlarında ciddi yenilemeler yaptık ve altyapı anlamında yüzde 80’den oranla sorunlarımızı çözdük. Altyapısını yenilediğimiz yollarımızda ise sırasıyla üstyapı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Tüm mahallelerimizde çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullanıldı.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir