1. Koordinatörlükler İstişare Çalıştayı Yapıldı

Mühendislik Fakültesi küçük anfisinde düzenlenen çalıştaya, Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Sarıışık, Prof. Dr. Bürhan Akpunar, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Güllüoğlu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Ekonomik Kalkınma Özel Sektör ve Girişimcilik Genel Koordinatörü Nusret Mutlu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Şanlıurfa Bilgi Ofisi Uzmanı Erol Yüncü, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu proje uzmanı Murat Candemir ve koordinatörler katıldı.
Çalıştayın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın daha önce fakülteler, meslek yüksekokulları ve araştırma merkezleri ile ilgili çalıştaylar yaptıklarına dikkat çekerek yapılan Koordinatörlükler İstişare Çalıştayının hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Çok daha kaliteli bir üniversite olabilmenin yollarını araştırdıklarını dile getiren Rektör Taşaltın; “Ufkumuzu geniş tutmamız lazım. Bazen çalışanlarımız yönetmeliklere takılıyorlar. Yönetmelikler amaç değil araçtır. Çalışmalarımızı engelleyen yönetmelikler olursa değiştiririz. Gücümüzü aşan olursa Yüksek Öğretim Kurumuyla istişare ederiz. Amacımız daha iyi bilimsel çalışmalar yapmaktır” dedi.
Sabah saatlerinde başlayan çalıştay, gün boyu çeşitli oturumlarla devam etti.

NURYILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir