ESKİŞEHİR ÇOCUK KULÜBÜ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi, çocukların da şehir yönetiminde söz sahibi olması amacıyla 31 çocuk tarafından oluşturulan Çocuk Kulübü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.  Dördüncü toplantısını Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştiren çocuklar, sözcü ve yazıcı seçimleri için adaylarını belirledi.

Eskişehir’de yaşayan ve demokratik yollardan seçilen 31 çocuğun oluşturduğu Çocuk Kulübü Projesi Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından hayata geçirildi. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleştirilen dördüncü toplantıda çocuklar tek tek söz alarak, Eskişehir’de çocuk hakları ve çocukların talepleri için çalışacaklarını ifade ettiler. Nasıl bir şehirde yaşamak istediklerini tartışan ve fikirlerini beyan eden çocuklar, 2 sözcü ve 2 yazıcı için adaylarını belirledi.

Yaşadıkları mahallelerdeki sorunları ve bu sorunlara dair çözüm önerilerini tartışan çocuklar, her ayın ilk haftasında toplanarak şehir yönetiminde söz sahibi olmak istediklerini ifade ettiler.

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi tarafından belirtilen ve ülkemizin de onayladığı 18 yaşından küçük tüm bireylerin çocuk olarak tanımlandığını ve bu çocuklarında önemli hakları olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Çocuk Kulübü’nü kurarak çocukların yaşadıkları şehre karşı aidiyet duygularını geliştirmeyi ve sahip oldukları hakların takipçisi olmalarını istediklerini belirttiler.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.