“Biz Anadoluyuz Projesi” ile Öğrenciler Trabzon İline Uğurlandı

 İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında Biz Anadoluyuz Projesi hayata geçirilecektir.Proje kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden 21 il den 15 yaş ve altı okul çağında olan 50.000 katılımcıya ülkemizin farklı şehirleri ziyaret ettirilerek iller arası kardeşlik köprüsü kurulması,ortak kültürel değerlerin paylaşılması hedeflenmektedir.
          Bu kapsamda seyahat giderleri İlçemiz  Kaymakamlığınca karşılanan, ilçemizin  çeşitli okullarından seçilen 110 u Kız ve 70 Erkek olmak üzere toplam 180 öğrenciden oluşan kafile Şanlıurfa GAP Havalimanından Kaymakamımız Sn. Halid YILDIZ ın katıldığı programla Trabzon ilimize uğurlandı.
            Havalimanında uğurlama sırasında öğrenci ve öğretmenlere  hitap eden Kaymakamımız Sn. Halid YILDIZ Trabzon gezisinin öğrencilerimiz için keyifli dolu dolu geçmesini dileyerek ”Burada bulunan kardeşlerinizle tanışarak onlarla güzel dostluklar kurmaya çalışın,kendileriyle telefon numaranızı paylaşarak daha sonra  görüşmek için birbirinize söz verin,onlara yaşadığınız ilçe olan Hilvan ı anlatın,gittiğiniz coğrafyayı ve insanları tanımaya çalışarak bu 4 günü en güzel şekilde geçirmeye çalışın” ifadelerini kullandı.
        Öğrencilerde kendilerine böyle bir seyahat imkanı verilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını, Kaymakamımız Sn.Halid YILDIZ a kendilerine vermiş oldukları her türlü destekten dolayı teşekkür etti

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir