BAŞKAN VEKİLİ DİN GÖREVLİLERİ İLE AYNI SOFRADA BULUŞTU

Suruç kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu ilçede görev yapan din adamlarını aynı sofrada buluşturdu.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoglu ilçedeki din görevlileriyle Öğretmen Evini Şark Odasında bir araya geldi. Din görevlileri ile beraber aynı sofrayı paylaşan Sinanoglu talep ve istekleri dinledi tüm isteklerin yerine getirileceği verdi.

Kaymakam Sinanoğlu, Suruç Öretmen Evi Sark Odasında bir araya geldiği din adamları istişare toplantısına ilçe müftüsü Ali Çam,   müftülük personeli ve ilçe merkezi ve köylerde görev yapan imamlar ve din adamları katıldı.

DİN ADAMLARI FANİ DÜNYADA BİZLERİ BAKİ DÜNYAYA HAZIRLARLAR”

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoglu “Geleceğe, yarınlara ve toplumlara şekil veren iki gurup insan vardır. Bunların birincisi din görevlileri, ikincisi ise eğitimcilerdir. Eğitimciler hayatın belli bir noktasında vardır. Din görevlileri ise toplumun doğumundan ölümüne kadar hayatın içinde olan kişilerdir. Hem yaşam süremizce bizlere doğruyu güzeli anlatır ve öğretirler hem de fani dünyada bizleri baki dünyaya hazırlarlar. Bu gün burada sizlerle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Görev yaptığı mahallede, mahalle sakinlerinin duygularını paylaşan her konuda yardıma koşan dini ve insani vazifeleri layıkıyla yerine getiren, örnek alınan ve örnek gösterilen tüm hocalarımızdan, din görevlilerimizden memnunuz Suruç’ta tüm din adamlarımızın çalışmalarından güzel tepkiler alıyoruz hepinizden Allah razı olsun, rabbim yar ve yardımcınız olsun ” şeklinde konuştu.

İLÇE MÜFTÜSÜ SURUÇ’TAKİ BİRLİKTELİĞE DİKKAT ÇEKTİ

İmamlığın manevi bir görev olduğuna dikkat çeken İlçe Müftüsü Ali Çam ise , “İmamlık maneviyat yüklü gönül işidir. Din görevlisi kardeşlerimiz dört bir yanda mesai kavramı gözetmeksizin görevlerini layıkıyla yerine getiren bireylerdir. İbadethanelerde görev yapan din görevlisi kardeşlerimiz bu birliktelik çatısını iyi harmanlıyorlar. Bu gün burada güzel ilçemizin farklı ibadethanelerinde görev yapan kardeşlerimiz ile bir araya gelmemize vesile olan Suruç Kaymakamımız ve Belediye Başkanvekilimiz Ferhat Sinanoglu’na bir kez daha teşekkür ediyorum ” dedi.

 

NURYILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir