BAŞKAN YAMAN DEMOKRASİ BULVARI’NIN KONUĞU OLDU

YAMAN ‘DEMOKRASİ BULVARI’NDAYDI

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; HRT AKDENİZ TV’de Ali Yolcu’nun hazırlayıp sunduğu “Demokrasi Bulvarı” adlı programın konuğu oldu.

2 saate yakın süren programda Defne Belediyesi tarafından sürdürülen hizmetlerden Hayvan Pazarı sorunsalına, Defne Kent Meydanı’ndan CHP Kongrelerine ve 2018’de hayata geçirilecek projelere kadar birçok konu masaya yatırıldı.

“HAYVAN PAZARI KONUSUNDA ISRARIM SÜRECEK”

Ali Yolcu’nun “Hayvan Pazarı ile ilgili gelinen son nokta nedir?” sorusunu yanıtlayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, geçtiğimiz günlerde Hatay Valisi Erdal Ata Başkanlığında gerçekleşen Ekonomi Değerlendirme Toplantısında bu konuyu gündeme getirdiğini ifade ederek: “Hayvan Pazarı sorunu ile ilgili belediye olarak üzerimize düşen çözüm üretmekti. O bölgede Hayvan Pazarı yapılabilecek gerek hazine arazisi, gerekse vatandaşın arazisi olsun her yeri araştırdık. Bir aile kendi toprağından bir yer vermeye hazır olduklarını söyledi. Öyle ki bulunan yer hayvan pazarı yapılmasına oldukça uygun bir yerdi. Yüksek gerilim trafosunun yer aldığı bir çevrede insanlar zaten oturmak istemez. Arazi sahibi aile, ifraz ve imar planı sorunlarını çözdüğümüz takdirde o yeri Hayvan Pazarı olarak vermeye razı olduklarını ifade ettiler. Bunun üzerine geniş çapta araştırma çalışmalarına başladık, modern hayvan pazarı örneklerini inceledik. Gerekli planlamayı yaptık ve bununla ilgili tüm kurumların olumlu görüşlerini aldık. En son karar mercii Toprak Koruma Kurulu engelini aşamadık. Bir takım spekülasyonların çıkarıldığı bu konu ile ilgili çok net söyleyebilirim ki, belediyemize bağlı tek bir kişinin dahi arazi ile ilgili bir ilgisi yoktur. Defne Hayvan Pazarı konusunda ki ısrarım, çabam sürecektir.” ifadelerine yer verdi.

ÖNEMLİ OLAN ORTAK PAYDADA BULUŞABİLMEKTİR!

İl Kongresi ile ilgili düşüncelerini soran Ali Yolcu’ya, bu sene ilçe kongreleri ile başlayıp İl Kongresine doğru devam eden süreçte takdire şayan bir demokrasi şöleninin yaşandığını dile getiren Başkan Yaman: “İlçe delegeleri seçilirken her mahallede sandık konuldu, insanlar özgür bir şekilde oylarını kullandılar. İlçe delegelerini seçtiler. Seçilen İlçe delegeleri hem İlçe Yönetimini hem de İl Delegelerini seçti. En demokratik şekilde bir seçim sürecinden geçerek bu noktaya geldik. Hatay’da delege matematiği üzerinden birilerinin kazanan, birilerinin kaybeden pozisyonda olmasını istemiyorum. Sonuç ne olursa olsun demokratik kültür ile hareket edilip, insanların birbirlerini ötekileştirmeden bir seçimi sonuçlandırıp, sonra kim kazanırsa onunla beraber çalışmaya devam etmelerinin mümkün olduğunu düşünüyorum. Hepimiz aynı partideyiz ve kim kazanırsa görevini layıkıyla yapacağından şüphem yoktur.” açıklamalarında bulundu.

“DEFNE, KENT MEYDANINA EN KISA SÜREDE KAVUŞACAK”

Uğur Mumcu Meydanı’nda HBB tarafından sürdürülen alt geçit ve ardından Defne Belediyesi’nce yapımına başlanacak olan Defne Kent Meydanı çalışmalarına değinilen sohbette Başkan Yaman çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını ifade ederek: “Alt geçit kazıları sırasında ortaya çıkan tarihi eserlerden ötürü yapımının uzadığı Alt Geçit çalışmaları HBB tarafından tüm hızıyla devam ediyor. Biter bitmez meydan çalışmalarına başlayacağımız Defne Kent Meydanı, trafik yükünü hafifletecek, Defne’nin kalbi olarak nitelendirdiğimiz bir bulvar olacak.” sözlerine yer verdi.

2018 yılında hayata geçirecekleri projelerden söz eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; Spor Kompleksinden, Kültür Merkezine, Taşa Hayat Verenler Projesi’nden, Kadın Emeği Vakfı’na kadar bir çok projenin start alacağını açıkladı.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir