BAŞKAN GÖRMEZ MUHTARLARA DÖRT YILINI ANLATTI

BAŞKAN GÖRMEZ MUHTARLARA DÖRT YILINI ANLATTI…

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  son 4 yıla sığdırdığı 135 projeyi muhtarlara anlattı “2018 hasat yılımız olacak” dedi.

 

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçede görev yapan muhtarlara son 4 yıla sığdırdıkları projeleri ve 2018 yılı yatırımlarını anlattı.  “Torbalı baş döndürücü bir hızla gelişti. 4 yılda iki kat büyüyerek şehircilik, kalkınm konularında ekonomi uzmanlarını bile şaşırttı” dedi.  Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’da; “Merkezi hükümetle yerel yönetimin işbirliği bu başarının hikayesi açısından çok önemli bir değerdir” dedi.

Metropolis Otel’de  düzenlenen  bilgilendirme toplantısına  Ak Parti İzmir Milletvekili  Mahmut Atilla Kaya, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, STK temsilcileri ve 50’ye yakın muhtar katıldı.

TORBALI TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ PROJELER

Torbalı Belediyesi’nin son 4 yılda hizmet atağına kalktığını ifade eden Başkan Görmez, “Yerel yönetim ve hükümetimizin koordinasyonu ve iş birliği sayesinde farklı büyüklük ve özelliklere sahip 135 projeyi hayata geçirdik.  Beş yılın sonunda  bunlar 200’ü bulacak. Torbalı’da topyekûn  bir kalkınma ve büyüme seferberliği başlattık.  4 yılda iki kat büyüme gerçekleştirdik. Şehircilik, kalkınma ve ekonomi uzmanlarını bile şaşırttık.  İlçemiz İzmir’in çekim merkezi oldu. Yaşam kalitesini, hayat standartlarını artırmak isteyenlerin 1. tercihi olduk. 45 bin  dolayında yeni hemşerimiz oldu.  Oluşturulan yatırım iklimiyle Türkiye’nin marka firmaları, mühendislik ve yatırım şirketleri burayı merkezleri olarak seçtiler.   Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ında çok büyük destekleriyle  Ankara bütün projelerimize onay verdi. Şimdi Torbalı inanılmaz bir başarı hikayesi yakaladı”  diye konuştu.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin bir bütünlük içinde ve kontrollü biçimde  büyüdüğünü  ve ilçenin  50 yıllık  hedeflerine göre planlamalar yapıldığını  belirterek;  “ Projemizin olmadığı mahalle ve köy neredeyse kalmadı. Hastanemizi tamamlayıp hizmete açtık.  Huzurevimizi bitirdik, o da hizmete açıldı. Belediye hizmet binamızın temelini attık. Yürüyüş yolları, spor sahaları, düğün salonları, Torbalı Sosyal Eğitim Merkezleri (TOSEM)’ler,  Organik pazarımız,  Alt geçitler ve daha bir çok proje… Bunlar Torbalı tarihinde görülmemiş hizmetler.  2018 yılını 2 yeni açılışla karşıladık.  Yoğurtçular’da ve Türkmenköy’de tamamladığımız Sosyal Eğitim Merkezlerimiz artık halkımızın hizmetinde. Tamamlayacağımız projeleri de bir bir halkımızın hizmetine açacağız. Torbalı’yı nakış nakış işlemeye devam edeceğiz” dedi. Başkan görmez daha  sonra  170 ayrı projenin ayrı-ayrı görsellerini  hikayeleriyle, özellikleriyle birlikte anlattı.

MAHMUT ATİLLA KAYA; “BİZİM DERDİMİZ TORBALI”

Toplantıda muhtarlara seslenen Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya da Torbalı’nın son 4 yılda örnek belediyecilik hizmetleriyle İzmir’in dikkatini çektiğini ifade ederek; “Çok çalışkan bir Belediye Başkanı’mız var. Sunumu yaparken heyecanına tanık oldunuz. Her şey sevmekle başlıyor.   Bizler de kendisine Ankara’dan  her türlü desteği sağlıyoruz. Çünkü bizim derdimiz Torbalı. Bu ilçeyi nasıl daha iyi yerlere taşıyabiliriz, halkımız için nasıl daha iyisini yapabiliriz bunun mücadelesini veriyoruz.” dedi. Torbalı’da bir önceki belediye yönetiminin ilçeye hastane ,okul gibi kamu yatırımlarının gelmesini engellemek için her türlü gayreti gösterdiğini ifade eden Kaya,” Bir tarafta hizmeti engellemek için her yolu mubah görenler bir tarafta da Torbalı’ya yeni hizmetler gelsin diye kendisini paralayanlar. Geçmiş dönemdeki zihniyet önümüze hep engel çıkardılar. Ancak biz yılmadık, mücadelemize devam ettik. İşte yeni Devlet Hastanemiz Torbalı’nın 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak bir hizmet. Yeni okullarımız inşa edildi. Buralarda bu ilçenin çocukları okuyacak.”  Şeklinde konuştu.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.