ŞUSİAD’A OSMAN BAYDEMIR DAVETLIYDI

Urfa Sanayici ve İş Adamları Derneği (ŞUSİAD) üyeleri, Urfa’nın Belediye Başkan adaylarımızı bir otelde bir araya getirdi. Belediye Eş Başkan adayları Osman Baydemir ve Leyla Akça, Urfa Milletvekilimiz İbrahim Binici, Diyarbakır Milletvekilimiz Leyla Zana, Saadet Partisinin Belediye Başkan adayı Ahmet Bahçıvan, CHP Belediye Başkan Adayı Hale Soran’ın katıldığı toplantıya AKP ve MHP’den kimse katılmadı. Toplantının açılış konuşmasını yapan ŞUSİAD Başkanı Fethi Baytekin, katılımcılara teşekkür ederken, davet edildikleri halde gelmeyen partilere sitem etti.

‘Herkes üzerine düşeni yapmalı’

ŞUSİAD’ın da bağlı olduğu Doğu Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu ise,  Abdullah Öcalan’ın başlatmış olduğu Demokratik çözüm ve barış sürecini değerli bulduklarını söyledi. Herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Bedirhanoğlu, “Süreç ancak bu şekilde kalıcı barışa evrilir” dedi. Daha sonra konuşan CHP Belediye Başkan adayı Hale Soran, insanların olduğu gibi kentlerinde hafızası olduğunu, Urfa’da kent kimliğinin oluşturulamadığını söyledi. Soran, “Yaşam veren, tek çiçekten bahçe yapan, yaşamı ilmek ilmek ören bir kadın” olduğu için tercih edilmesini istedi.

Bahçıvan, ‘Yüksek İstişare Kurulu kuracağız’

Daha sonra konuşan SP Belediye adayı Ahmet Bahçıvan, Necmettin Erbakan’ın “100 bin tanki motor yapacağız” sözünü hatırlatarak, sanayileşen kentlerin zenginleştiğini ifade etti. Son olarak konuşan Belediye Eş Başkan adayı Osman Baydemir, adaylara başarılar dileyerek konuşmasına başladı. Baydemir, “Kadına yönelik şiddet faşizmdir, alçaklıktır. Biz güçlüye değil, herkese demokrasi ve eşitlik olduğuna inanıyoruz. BDP’nin mücadelesi İbrahimidir. Nemrutlara kaşı direniş hareketidir” diye konuştu. Bir kentin kalkınması ve istihdam yaratılması için barışın vazgeçilmez olduğunu söyleyen Baydemir, “Bir yıldır kan akmamasını sağlayan Sayın Öcalan’a teşekkür ediyorum” dedi. Sadece devletle değil toplumun içinde de sulh yaratılması gerektiğini savunan Baydemir, “Kan davalarını tarihe bırakmalıyız. Tüm parti adaylarından ‘Yüksek İstişare Kurulu’ kuracağız” diyerek barışın önemini vurguladı.

‘Başbakan’ın Urfalılara müjdesi 3 boğaz köprüsü’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Urfa mitingine değinen Baydemir, “Başbakan Urfalılara büyük bir müjde verdi. İstanbul Boğazı’na yapılacak olan 3′üncü köprü ve yapılacak olan 3′üncü havaalanı müjdesini verdi. Süphan Allah! Tüm Urfalılar nefeslerini tutmuş bu müjdeleri bekliyordu. Müjde olmasa Urfalılar boğazı nasıl geçecekti? Bunun haricinde Urfa’da var olan olumsuzluklara muhatap aradı ve bulamadığı muhataba çattı.” Başbakan Erdoğan’ın 12 yıldır Türkiye’de iktidar ve Urfa’da 10 yıldır belediye yönetiminde olduklarını unuttuğunu söyleyen Baydemir, “Sorunların muhatabı tam da sizsiniz” dedi.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir