Judocular Adana’nın kurtuluşu için mindere çıktı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Adana Kurtuluş Kupası Judo Turnuvası heyecan fırtınası estirdi.

Judocular Adana’nın kurtuluşu için mindere çıktı

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü olan 5 Ocak kutlamaları kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen Adana Kurtuluş Kupası Judo Turnuvası heyecan dolu karşılaşmalara sahne oldu. 200 sporcunun mücadele verdiği turnuvada 11 sıklette şampiyonlar belirlendi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Türkiye Judo Federasyonu Adana İl Temsilciliği ile işbirliği içinde organize ettiği Adana Kurtuluş Kupası Judo Turnuvası’na Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kırşehir illeri ile Azerbaycan’dan 200 sporcu katıldı. Serinevler Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvada bayanlar 20 kiloda Ayşenur Alıç (Kahramanmaraş), 24 kiloda Irmak Avcı (Kahramanmaraş), 32 kiloda Esmagül Özakan (Kahramanmaraş), 36 kiloda Zeynep Birdal (Adana), 40 kiloda Beyza Yaman (Adana) ve 44 kiloda Zümrüt Doğan (Kahramanmaraş) altın madalya kazandı. Erkeklerde ise 22 kiloda Halil Eren Bal (Adana), Melikaliyev Nurla (Azerbaycan), 46 kiloda Remzican Yıldırım ve 50 kiloda Garayev Uğur (Azerbaycan) şampiyon oldu.
Şeref kürsüsüne çıkan judocuların ödüllerini Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürü Kadir Gül, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Judo Federasyonu yöneticileri verdi.
Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü 5 Ocak onuruna düzenlenen turnuvada bir araya gelen judo camiasına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün selam ve sevgilerini ileten Spor Hizmetleri Şube Müdürü Kadir Gül, sporun birleştirici, bütünleştirici gücünü yansıtan organizasyonlara destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir