AB Projelerinde Türkiye Birincisi Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü Oldu mersin mem

AB Projelerinde Türkiye Birincisi Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü Oldu

2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirmesi sonucunda Mersin ili 22 asil ve 17 yedek proje ile Türkiye Birincisi oldu.

Türk Ulusal Ajans Başkanlığına sunulan 3 bin 500 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir.

İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 113 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanmış olup 85 proje teklifi yedek olarak belirlenmişti.

25 Aralık 2017 tarihinde sağlanan ek bütçe ile yedek projeler de desteklenmiş ve bu kapsamda 15 projemiz daha kabul edilmiştir.

22 asil ve 15 yedek olmak üzere toplam kabul gören 37 proje ile “K1 Okul Eğitimi” alanında Türkiye Birinciliğimiz pekişerek devam etmiştir.

Bu süreçte projelerin hazırlanmasında emeği geçen okul müdürleri ve öğretmenlerimiz ile onlara destek olan Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi yönetici ve personeline teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir