Urfa’da 5 ilçenin 2018 bütçesi belli oldu

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantıları, bütçe görüşmeleri ile devam ediyor. Bugün gerçekleştirilen toplantıda Akçakale, Birecik, Harran, Hilvan ve Siverek ilçelerinin bütçeleri mecliste görüşüldü ve kabul edildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantılarına Meclis Başkan Vekili Sait Kaya Başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda devam edildi. 2018 mali yılı bütçe görüşmelerinin sürdüğü mecliste bugün Akçakale, Birecik, Harran, Hilvan ve Siverek ilçelerinin bütçeleri kabul edildi.

Toplantıda kabul edilen 2018 mali yılı bütçeleri, Akçakale İlçesi 87 milyon lira gider ve 87 milyon lira gelir, Birecik İlçesi 34 milyon lira gider ve 34 milyon lira gelir, Harran İlçesi 64 milyon 7 bin 972 lira gider ve 64 milyon 7 bin 972 lira gelir, Hilvan İlçesi 22 milyon 50 bin 2 lira gider ve 22 milyon 50 bin 2 lira gelir, Siverek İlçesi 143 milyon 929 bin lira gider ve 143 milyon 929 bin lira gelir şeklinde oldu.

Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan ve meclise sunulan Akçakale, Birecik, Harran ve Hilvan ilçelerinin 2018 mali yılı bütçeleri yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edilirken, Siverek İlçesinin bütçesi ise oy çokluğu ile kabul edildi.

Mecliste ayrıca, ek gündem maddeleri de yapılan oylama sonucunda İmar Komisyonuna sevk edildi. Meclis birleşimlerinde ilçe bütçelerinin görüşülmesi tamamlanırken, yarın saat 14.00’te yapılacak toplantı ile Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 mali yılı bütçesi görüşülecek ve ŞUSKİ Genel Kurulu yapılacak.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir