STAJYER AVUKATLAR YIL SONU KUTLAMASINDA YORGUNLUK ATTI

Adana Barosu’na bağlı olarak avukatlık stajlarını sürdüren avukat adayları, baro yönetimi ve staj komisyonu üyeleri ile birlikte düzenlenen kokteylde yorgunluk attılar.

Adana Barosu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kokteylde

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yaptığı açıklamada, “Son dönemde çok sayıda genç meslektaşımın aramıza katılmasıyla Adana Barosu’nda meslek kıdemi ve yaş ortalaması daha da gençleşmiştir” dedi.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Adana Barosu’nun mesleğe yeni adım atacak olan stajyer avukatlara sunduğu eğitimlerinin akademisyenler, konunun uzmanı meslek üstatlarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Staj eğitim çalışmalarımızın her hafta Pazartesi ve Salı günleri yapılan meslek içi eğitimler, her ay en az bir kez yapılan tam günlük kapsamlı seminerler ile devam ettiğini belirten Av. Küçük, stajyer avukatlara, meslek kuralları ve Avukatlık Kanunu’nu iyi öğrenmelerini tavsiye etti.

Av. Küçük, “Önce biz meslektaşlar olarak birbirimize saygılı olmalı ve değer vermeliyiz ki, mesleğimizi layıkıyla yapalım. Staj döneminin her gününü iyi değerlendirmelisiniz. Adana Barosu birçok meslek içi eğitim çalışması düzenlemektedir. Bunlara katılarak kendinizi geliştirip ve farkındalığınızı ortaya koymanız başarıya giden en önemli yoldur. Bugün burada bir yılın yorgunluğunu atmak, sadece eğitim çalışmalarında değil, sosyal ortamlarda da paylaşımlarda bulunmak üzere bir aradayız. Ülkemizde ve dünyada büyük sorunlarla geçen 2017 yılına veda ederken, 2018 yılının ülkemiz ve dünya adına, yurttaşlarımız ve insanlık adına, barış, huzur ve umut dolu geçmesini diliyorum.” dedi.

Baro Genel Sekreteri ve Staj Komisyonu Koordinatörü Av. Semih Gökayaz ise Staj Eğitim Merkezi’nde değerli üstat, akademisyenlerin eğitimci olarak görev aldığını, Türkiye’nin altıncı büyük barosu olarak gerek staj döneminde gerekse stajdan sonra meslek içi eğitimlere büyük önem verdiklerini, Adana Barosu’nda staj yapmanın bir ayrıcalık olduğunu, bu tür etkinliklerle staj döneminin yorgunluğunun atılmasını sağladıklarını belirtti.

Baro Staj Komisyonu Başkanı Av. Kezbannur Özşahin Aksu da; Staj eğitim çalışmalarının 2018 yılında da aynı disiplin, azim, gayret ve tempoyla Meslek Kuralları ile tecrübe ağırlıklı yönleriyle devam edeceğini bildirdi.

Kokteyl; “Grup İçerde”nin seslendirdiği şarkılarla ve danslarla devam etti.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir