Şanlıurfa’da dar gelirliler ve Suriyeliler için çamaşırhane!

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, dar gelirli vatandaşlar ile ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeliler’in faydalanacağı, çalışmaları geçtiğimiz günlerde başlayan çamaşır yıkama merkezi açılacak.

Akçakale Belediyesi’nin Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü (IOM)-UN Migration Agency ile birlikte yürüttüğü ortak çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

Akçakale Belediyesi Kültür Merkezi’nde artık dar gelirliler ile Suriyeli sığınmacılar, kurulacak çamaşırhane ile  kirli çamaşırlarını kolaylıkla yıkayıp kurutabilecek.

Belediyeden yapılan açıklama göre 12 adet çamaşır makinesi, 4 adet kurutma makinesi ve ütü ile ütü masa’larının bulunduğu çamaşırhaneden faydalanacakların konforu da düşünüldü. Televizyon  ve klimanın da bulunduğu merkezden faydalanacak vatandaşlar, çamaşırları yıkanırken dinlenme imkanı da bulabilecekler.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, barınma, temizlik ve beslenmenin insanların en doğal ihtiyaçları  olduğunu belirterek, “Bu kapsamda yağışlı kış günlerinin de gelişini dikkate alarak, dar gelirli vatandaşlarımız ve Suriyeli kardeşlerimizin çamaşır yıkama ve kurutma sorununa çözüm getirdik” dedi.

Ayhan, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü ile ortak bir çalışma sonucu hayata geçirecekleri merkezin, vatandaşların konforu da düşünülerek hazırlandığını bildirdi.

“Temizlik imandan gelir” sözünü hatırlatan Ayhan, dinimizce de temizliğin önemine dikkati çekerek, çamaşırhanenin tüm Suriyeli konuklara ve dar gelirli vatandaşlara hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Başkan Ayhan, çamaşırhaneden ihtiyaç duyan herkesin ücretsiz faydalanacağını, IOM’ in ilçemize yaptığı katkılardan dolayı memnuniyetlerini de sözlerine ekledi.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.