BAŞKAN YAMAN, “DEFNE HAYVAN PAZARI” KONUSUNDA ISRARLI!

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Defne’nin acil sorunu olan Hayvan Pazarını hizmete açma konusunda tüm kuruluşların destek vermesi gerektiğini ve konudaki ısrarını yineledi.

 

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; Hatay Valisi Erdal Ata Başkanlığında, 27 Aralık 2017 Çarşamba günü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ‘Ekonomik Değerlendirme Toplantısı’nda söz aldığı konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:

“Defne’de kurulan Hayvan Pazarı şimdiki haliyle Hatay’ımıza yakışmıyor. Hem çok kötü şartlarda kuruluyor, hem de çevre yolu ve trafik açısından risk yaratıyor. O noktada meydana gelen trafik kazalarında iki gencimizi kaybettik. Yarın Perşembe! Lütfen yetkililer sabahleyin yollarını değiştirip çevre yolundan geçsinler ve mevcut sıkıntıyı gözleriyle görsünler. Bu konuda belediyemizin hazırladığı planlama çok uygun ve güzel bir çözüm. Bunu engellemek isteyenler bu konuda bir dedikodu ürettiler. Bunun doğru olmadığını ısrarla söylüyorum! İspatlasınlar, projeden vazgeçelim. Bu şehirde ilk defa bir alan imara açılmıyor! Birinci sınıf tarım arazilerinin de imara açıldığını herkes biliyor. Üstelik biz bu bölgeyi birilerinin ticari amacına yönelik planlamıyoruz. Biz hem toplumsal hem de hayvancılığa yönelik bir hizmet sunma amacındayız. Bu konunun tekrar ele alınmasını istiyoruz.”

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.