Bakan Elvan’dan Şanlıurfa için yatırım ve istihdam müjdesi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün gece Şanlıurfa’ya geldi. Valilik ziyaretinde kent için yatırım ve istihdam müjdesi veren Bakan Elvan, “Önümüzdeki günlerde Şanlıurfa bu bölgenin parlayan bir yıldızı olacak” dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Şanlıurfa’ya geldi.

Bakan Elvan’ı GAP Havalimanı’nda Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Timuroğlu, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Kalkanma Bakanlığı Müşaviri Doç. Dr. Abdülkerim Gök karşıladı.

Dün gece kente gelen Bakan Elvan’ın bugün ki ziyaretlerinde ilk durağı Valilik oldu.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ve kurum amirleri tarafından karşılanan Bakan Elvan, Valilik şeref defterini imzaladı. Ardından toplantı salonunda yetkililerle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından Bakan Elvan kameralar karşısına geçti ve açıklamalarda bulundu.

Toplantının ardından Bakan Elvan kameralar karşısına geçti ve açıklamalarda bulundu.

Bakan Elvan: “Cazibe merkezleri programı kapsamında Kasım ve Aralık aylarında yatırımcılarımızın ön taleplerini aldık. Bu ön talepleri aldığımızda 23 ilin tamamına yatırım yapmak isteyen girişimcilerimizin olduğunu gördük. Şanlıurfa iline yönelik yoğun bir talep olduğunu ifade edebilirim. Aşağı yukarı 3 milyar liralık bir yatırım yapma talebi var. Bu çok önemli bir meblağ. Çok sayıda yatırımcımızın Şanlıurfa’ya yatırım yapmak için başvuruda bulunduğunu biliyoruz. Biz başvurular yapıldıktan sonra gerekirse yatırımcılarımızı yönlendireceğiz. Şanlıurfa inanç turizminin başkenti, peygamberler şehri. Doğal haliyle Şanlıurfa ili bir cazibe merkezi. Önümüzdeki günlerde Şanlıurfa bu bölgenin parlayan bir yıldızı olacak” diye konuştu.

İSTİHDAM MÜJDESİ

Ziyaretleri kapsamında GAP Başkanlığını da ziyaret edeceklerini ifade eden Bakan Elvan, mesleki eğitim programlarının başlayacağını belirterek, “Özellikle işsizliğin azalması ve nitelikli insan sayısının artırılmasına yönelik çok güçlü mesleki eğitim programlarını çok yoğun bir şekilde başlatacağız. Her bir eğitim verdiğimiz kardeşimizi de istihdam edeceğiz. GAP idaresi ve Kalkınma Ajansımız bunu birlikte hazırlayacaklar. Bu bölgede ve Türkiye’de insan kaynağına yönelik ihtiyaç neyse bu konuda tedbirlerimizi alacağız. Gençlerimizin istihdamına büyük önem vereceğiz. Valimiz ve milletvekillerimizle omuz omuza vererek bir bütün olarak Şanlıurfa’mızı layık olduğu yere getireceğiz. Bu noktada sayın valimize, milletvekillerimize ve belediye başkanlarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir