Akçakale’de işten çıkarılanlar için ilk güzel haber geldi!

Akçakale’de 19 yerine 99 kişinin işten çıkarılmasıyla ilgili ilk olumlu karar geldi ve 230 olan güvenlikçi sayısı 262’ye, 250 olan hizmetli ve tercüman sayısı 300’e çıkartıldı.

Akçakale Süleyman Şah Konaklama tesislerinde 220 kişinin işten çıkarılması olayını Ankara’da yetkililere ileten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin işçiler için müjdeli bir haber paylaştı.

Süleyman Şah Çadır Kentinde geçen yıl görev alan 281 güvenlik görevlisinin yerine bu yıl 262 görevlinin alınması kararlaştırıldı. AFAD ile Güvenlik İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerde sayının genel merkez kaynaklı olarak düşürüldüğü ifade edildi. Güvenlik İş Sendikası adına görüşmeleri yürüten Enver Çoban, AFAD yetkilileri ile yaptıkları konuşmalar sonucunda 19 kişinin işten çıkarılmasını belirli şartlarla kabul ettiklerini ifade etti. Ancak işten çıkarılanların sayısı 99 oldu.

İŞ ARTIŞI SAĞLANDI

Duruma tepki gösteren sendika ve işçilerin mağduriyetinin giderilmesi için Ankara’da ilgili kişilerle görüşen AK Partili vekil Yılmaztekin, yüklenici firmayı eleştirerek “Yüklenici firma sadece kendi menfaatlerini düşünerek hayatını bu işten aldığı parayla idame ettirmeye çalışan işçiler ile, verdiği emek karşısında aldığı ücrete güvenerek uzun vadeli borç yüküne girmiş kardeşlerimizi mağdur etmekte.Yaklaşan kış şartlarına bağlı olarak iş bulma imkânının azalması ve mağduriyetin bir an önce giderilmesi adına Sayın Başbakanımız ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile bizzat görüşüp, sorunun acil çözümü noktasında yardım istedik” dedi.

Vekil Yılmaztekin’in yardım talebi ise olumlu karşılandı. Yetkililer sözleşmede yer alan “iş artışı” hükmü çerçevesinde 230 olan güvenlikçi sayısı 262’ye, 250 olan hizmetli ve tercüman sayısı 300’e çıkarttı.

“İŞE İADELER İÇİN ÇABAMIZ SÜRECEK”

Müjdeyi sosyal medya hesabından paylaşan vekil Yılmaztekin, “Hiçbir kardeşimizin işsiz kalmasına gönlümüz razı olmayacağından diğer kardeşlerimizin de işlerine iadesi konusunda girişimlerimiz devam etmekte olup, netice alıncaya kadar da çabamız sürecektir. Bölgemin insanı günlük siyasete malzeme yapılmayacak kadar değerlidir benim için” dedi.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir