TORBALI’NIN PROJELERİNE BÜYÜK ÖVGÜ

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen AK Partili Belediyelerin 4 yıllık performanslarının anlatıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Bülent Delican “ İzmir’in ideolojik belediyeciliğin bataklığından kurtulması zamanı geldi “ dedi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “ilçemiz her alanda 4 yılda 2 kat büyüdü”

 

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ve AK Partili Belediyelerin 4 yıllık performanslarının anlatıldığı toplantıda Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, projelerini anlattı.

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlediği Buca Genişletilmiş İlçe toplantısında konuşan İl Başkanı Bülent Delican, İzmir’in ulaşım açısından tam bir facia yaşadığını, kentsel dönüşümde sınıfta kaldığını belirterek “ 8,5 katrilyonluk bir bütçeyle yönetilen şu İzmir’in haline bakın. Böylesine büyük bir kamu kaynağının kentlinin yaşam kalitesini artırmada kullanamadığını açık ve net biçimde görüyoruz, yaşıyoruz. Aldığı parayla yaptığı işi kıyasladığınızda ideolojik belediyeciliğin bir kente nasıl pahalıya mal olduğunu, onu asıl hedeflerinden uzaklaştırdığını göreceksiniz. En son İzmir anketinde her yüz İzmirliden 36.7’sinin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan onun kenti yönetme biçiminden memnun olmadıklarını belirledik. İzmir’in ideolojik belediyeciliğin bataklığından kurtulması zamanı geldi. Sınırlı bütçeleri ve yetkileriyle Ak Parti’nin İzmir’deki 7 ilçe Belediyesinin projelerine gururla bakıyoruz. Kısa sürede çok büyük işler başardılar. AK Belediyeciliğin İzmir’i ayağa kaldıracağının en iyi örneklerini, Torbalı’da, Kemalpaşa’da ve diğer bütün ilçelerimizde görüyoruz” dedi.

BAŞKAN GÖRMEZ “ TORBALI 4 YILDA İKİ KAT BÜYÜDÜ”

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, biten, devam eden ve ihale aşamasında olan proje görselleri eşliğinde yaptığı konuşmada, ilçenin son 4 yılda her alanda iki kat büyüdüğünü ve söz verdikleri bütün projeleri birer birer hayata geçirdiklerini belirterek şunları söyledi “ Torbalı; merkezi hükümetle yerel yönetimin bir koordinasyon ve program içinde çalışması halinde nelerin başarabileceğinin en iyi örneklerinden birisidir diyebilirim. İlçeyi baştan başa kuşatan, değiştiren, yenileyen 135 projenin tamamı vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya yöneliktir. Bazı projelerin öncülüğünü, takipçiliğini yaptık. Bazıları için günlerce Ankara’da uğraştık. Biz sonuca bakarız. Devlet Hastanesi’nden, Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi Projesi’ne, Mahalle meydanlarından, bulvarlara, Sosyal Eğitim Merkezlerine, Sosyal Marketten Evde Bakım Birimi’ne kadar tamamladığımız her proje bu ortak hedefin sonucudur. Torbalı; sağlık,eğitim, ulaşım,tarım,sanayi, kentleşme,çevre,spor, turizm, ticaret başta olmak üzere ekonomik ve sosyal hayatın bütün alanlarında iki kat gelişti. İlçemiz her bakımdan değer kazandı. Nüfusumuz rekor düzeyde arttı. Yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen bir merkez olduk” şeklinde konuştu.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, daha sonra görseller eşliğinde projelerini birlikte anlattı. 200 dolayındaki projenin sunumu sonrası salondakiler Başkan Görmez’i ayakta alkışladı.

TEŞKİLAT BAŞKANI ABDURRAHMAN TOSUN “ GÖLGE ETMESİNLER BAŞKA İHSAN İSTEMEYİZ “

AK Parti İzmir Teşkilat Başkanı Abdurrahman Tosun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ‘nun Ak Partili belediyelere üvey evlat muamelesi yaptığını öne sürerek “ Ak Parti’nin İzmir’de 7 belediyesi var. Kocaoğlu bunlara resmen mobbing uyguluyor. Başta Torbalı Belediyesi olmak üzere Ak Belediyelere ait ilçelerin cadde ve sokakları altyapı çalışmalarını gerekçe gösterip kazılıyor, sonra aylarca öyle bırakılıyor. Plansız, programız iş yaparken, orantısız biçimde ilçe belediyelerini mağdur ediyor. Olanakları, bütçeleri, mühendislik ve makine ekipmanlarıyla ilçe belediyelerine yardımcı olacaklarına onları başarısız gösterme adına her türlü yolu, yöntemi kullanıyor. Sayın Kocaoğlu bu tutumundan vaz geçmelidir. Gölge etmesinler başka ihsan istemiyoruz“ dedi.

BUCA’DA BELEDİYECİLİK İFLAS ETMİŞTİR.”

AK Parti Buca ilçe Başkanı Mustafa Aslan, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in son 4 yıla sığdırdığı projeleri anlatırken, çok heyecanlandıklarını belirterek “ Şimdi bir de Buca’yı düşünün… belediyecilik adına çökmüş, birer ideolojik kaleye dönüştürülmeye çalışılıyor. Buca’nın da çok büyük değişime ,her bakımdan yenilenmeye ihtiyacı var. Mevcut yerel yönetimin anlayışı sonucu burada belediyecilik iflas etmiştir” ifadesini kullandı.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir