DEFNE BELEDİYESİ’NDEN YENİ YIL ÖNCESİ DENETİM!

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yeni yıla sayılı günler kala Defne İlçesi’nde bulunan gıda imalathanelerine denetimlerde bulundu.

Vatandaşların uğrak yerleri olan gıda imalat ve satışının yapıldığı yerleri kontrol eden ekipler, ürünlerin hangi koşullarda imal edildiğini, saklama koşullarını, her türlü hijyen ve temizliği denetledi.

Denetimlerde iş yeri açma ruhsatı, bazı ürünlerin açıkta satılmaması, ürünlerin fiyat listelerinin müşterilerin görebileceği yerlere asılması gibi kuralların uygunluğu da kontrol edilen pastanelerde, kasaplarda hijyen adına gerekli uyarılar yapıldı, önlemler alındı.

Vatandaşın sağlığını ilgilendiren konulardaki hassasiyetlerini dile getiren Defne Belediyesi Zabıta ekipleri; “Gerçekleştirdiğimiz denetimlerde amacımız halkımıza sağlıklı, güvenli ve temiz gıda ulaşımında fayda sağlamaktır. Bu yöndeki denetimlerimiz rutin olarak devam edecektir. Yaptığımız denetimlerde önemli bir aksaklığa rastlamadık. Bu konuda gerekli özeni ve hassasiyeti gösteren esnafımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir