BAŞKAN YAVUZ’UN 27 ARALIK MEHMET AKİF’İ ANMA GÜNÜ MESAJI

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, Mehmet Akif ERSOY un 27 Aralık 1936 yılında aramızdan ayrılışının 81. Yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.
Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

“Mehmet Akif ERSOY 20 Aralık 1873, 27 Aralık 1936 yıllarında yaşamış önemli Türk şair ve düşünürü, veteriner, öğretmen, milletvekili, Türkiye Cumhuriyeti İstiklal Marşımızın yazarıdır. Büyük vatan şairi Mehmet Akif Ersoy, hayatında, şiirlerinde hep haksızlıklara zulme, zalimliğe karşı çıkmış, insanlara kutup yıldızı gibi her zaman yol göstermiştir.

‘’ Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdı mı, hatta boğarım! …
Boğamazsın ki!
Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
ALLAH bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.’’

Ele avuca sığmaz, güçlü, sıhhatli ve enerjik, ama hep çalışkan, hep erdemli, bir yanı şair ruhlu, bir yanı vatan söz konusu olduğunda dinmez bir mücadeleci, sözüne güvenilir bir İslam büyüğü vatan topraklarına düşman ayak basmasına dayanamayan milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un kefeni Türk Bayrağıdır.

Kur’an şairi Mehmet Akif; İslami duyarlılığa sahip, Kur’ anı hayatına yerleştirmeye çalışan, dünya Müslümanlarının birliğini ve bütünlüğünü savunan dindar bir milli şairimizdir. Mehmet Akif ERSOY gibi bağımsızlık düşüncesine önem veren, vatansever, Kur’an merkezli Müslümanlara gereken değerlerin verilmesi bizlerin, mili, insani ve vatan borcumuzdur.

Bizlere hediye ettiği “İstiklal Marşımız” Türkiye Cumhuriyetinde sonsuza kadar yaşayacak, Türk Milleti Dualarla Seni ebedi olarak Unutmayacaktır.”

Bu duygu ve düşüncelerle 27 Aralık 1936 tarihinde aramızdan ayrılıp, hakkın rahmetine kavuşan Mehmet Akif ERSOY’u vefatının 81.yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad, Mekânı Cennet olsun.
Ayhan YAVUZ
Kırıkhan Belediye Başkanı

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.