İMO’nun 63. yılı coşkuyla kutlandı

İMO’nun 63. Kuruluş yıldönümünde meslekte 40 yılını dolduran inşaat mühendislerine plaket sunuldu

İMO’da 63. yıl gururu

İnşaat mühendisliği mesleğinde 40. yıl onuru

İMO’nun 63. yılı coşkuyla kutlandı

ADANA – Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi, kuruluşunun 63. yılında dayanışma gecesi düzenledi. Sheraton Otel’de yapılan etkinlikte meslekte 40 yılını dolduran inşaat mühendislerine plaketleri takdim edildi.

KİMLER KATILDI?
Etkinliğe İMO Adana Şube Üyesi, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İMO Genel Başkanı Cemal Gökçe, Yüreğir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gildir, İMO II. Başkanı Şükrü Erdem, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi H. Yaşar Gündoğdu, İMO Denetleme kurulu Başkanı Nebil Yengüner, İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır, İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve İMO üyeleri, TMMOB´ye bağlı odaların Adana Şube başkanları, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda davetli katıldı.
“ODA TARİHİMİZİ DEĞERLİ KILAN ORTAK EMEKTİR”
Programın açılış konuşmasını yapan İMO Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya, 19 Aralık 1954 tarihinde kurulan İMO´nun 63 yıldır mesleki gelişme için çalışmalarını sürdüren ve aynı zamanda toplum yararı için mücadele eden bir meslek örgütü olduğuna değindi.

Kuruluşundan bu yana yaşadığı zorlu dönemlere rağmen bugünlere, mücadele içinde, saygınlığını koruyarak gelen bir meslek kuruluşunun üyesi olmanın onurunu taşıdıklarını belirten Kaya, ‘’Hem zorlukları, hem de birlikte mücadele etmenin güzelliklerini içeren bu 63 yılın tarihinde; çok sayıda meslektaşımızın unutulmaz katkıları, özverileri, alın terleri vardır. Oda tarihimizi değerli kılan bu ortak emektir zaten. Bizi bugünlere taşıyan bu emeklerin, herhangi bir karşılığı olamaz şüphesiz. Bizlerin ve bizden genç inşaat mühendisi arkadaşlarımızın, bizden öncekiler gibi sonraki nesillere olumlu örnekler bırakabilmesi, en güzel teşekkür olacaktır sanırım. Bunu bugünler ve gelecek için yürekten temenni ediyorum’’ dedi.
Meslekte 40 yılını dolduranların ileriki süreçte de katkılarının devam edeceğini ifade eden İMO Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya, ‘’Şükranımızın ufak bir nişanesi olarak meslekte 40 yıl plaketlerinizi sunmak bizler için bir onurdur. Daha uzun yıllar tecrübelerinizle, birikiminizle mesleğimize, örgütümüze, topluma katkı vermeye devam edeceğinizi; desteklerinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz’’ diye konuştu.
“İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNİN EMEKLİLİĞİ OLMAZ”
İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ise inşaat mühendisliği mesleğinin en eski meslek gurubu olduğunu söyledi. İnşaat mühendisliğinin toplum için önemine değinen Gökçe sözlerine şöyle devam etti:
“İnşaat mühendisliği aynı zamanda taşımış olduğu özellik bakımından da evrensel bir meslektir. Yani can ve mal güvenliğimizin emanet edilmiş olduğu bir meslektir. İnşaat mühendisliği, insanların yeryüzünde var olduğu günden bu yana var olan bir meslektir. Eğer bir mesleğin dünü yoksa bugünü de yoktur. Bugünü yoksa yarını da yoktur. İnşaat mühendisliğinin dünü oldukça zengindir. Başka yerlerde de bugünü kutluyoruz. Ancak Adana’nın şahsımda önemli bir yeri olmasından dolayı buradaki programa katılmayı seçtim. Dört mesleğin emekliliği olmaz. İnşaat Mühendisliği, öğretmenlik, hukuk ve tıp alanı gibi mesleklerin hiçbir zaman emekliliği olmaz. Dolayısıyla 40 yılını doldurmuş olsalar bile meslektaşlarımızın bundan sonra da ülkemize katkıları olacaktır. İnşaat mühendisliği mesleğini seçen arkadaşlarımı bu mesleği seçtikleri için kutluyorum. Meslekte 40, 50, 60 yılını dolduran Odamıza, ülkemize hizmet eden tüm arkadaşlarımıza bugüne kadar yapmış oldukları hizmetler nedeniyle saygı, sevgi ve teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi
MESLEKTE 40 YILA ÖZEL PLAKET
Konuşmaların ardından meslekte 40 yılını dolduran İMO Adana Şube üyelerine törenle plaketleri takdim edildi. Meslekte 40 yılını doldurarak plaketini alan, Adana Şube geçmiş dönem başkanı, İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır, İMO Adana Şubesi’nde başlayan Oda çalışmalarının aralıksız olarak 33 yıldır devam ettiğini belirterek “Bugün meslekte 40 yılımı doldurmuş olmakla birlikte bundan sonrada bu sorumluluğu en iyi şekilde yapmaya devam edeceğim. Tüm meslektaşlarıma, dostlarıma ve özellikle de eşim Belgin Bakır’a, meslek hayatım ve Oda çalışmalarımda verdikleri destek için çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Gece, müzik eşliğinde coşkulu bir şekilde, İMO’nun 63. yılının kutlanmasıyla devam etti.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir