Beyşehir Müteahhitler Derneği’nin açılışında konuşan Özaltun, sektör temsilcilerine seslendi

Beyşehir Müteahhitler Derneği’nin açılışında konuşan Özaltun, sektör temsilcilerine seslendi:

Önümüzdeki tüm engelleri birlikte aşacağız”

 

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Beyşehir’de, önümüzdeki tüm engelleri müteahhitlerimizle,mühendislerimizle hep beraber çalışarak aşacağız”dedi.

Beyşehir’de kurulan Beyşehir Müteahhitler Derneği’nin (BEYMÜT) açılışında konuşan Özaltun, belediye başkanı olarak göreve geldikten sonra hep farklı alanlarda proje ve hizmet ürettiklerine vurgu yaparak, “Sloganımız da şuydu aslında; hep ilkler olacaktı dönemimizde Beyşehir’de.Bugün Konya Müteahhitler Dernek Başkanımız da ifade ettiler, yine Beyşehir’de bir ilki yaşıyoruz. Konya’nın 31 ilçesi içerisinde ilk müteahhitler dernek şubesi Beyşehir’imizde açılıyor. Dolayısıyla bu ilkleri bize yaşattıkları için dernek başkanımız ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.”dedi.

Konuşmasında, Yeni Büyükşehir Yasası’nın yürürlüğe girmesinin ardından başlayan süreçte Beyşehir Belediyesi olarak Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte en zor kısım olarak gördükleri ilçenin 1/100 binlik, 1/25 binlik ve 1/5 binlik nazım imar planlarının yapıldığını hatırlatan Özaltun, sıranın ise daha kolay kısım olan 1/binlik çalışmaya geldiğini anlattı. Ancak, gelinen süreçte imar planına yönelik çalışmalarda zorlukların hiç bitmeyeceğini ve önlerine daha birçok engelin çıkabileceğini vurgulayan Özaltun, “Önümüzde engeller bitmeyecek ama inşallah önümüzdeki engelleri birlik beraberlik çerçevesinde hep beraber atlatacağız, çözeceğiz inşallah.”diye konuştu.

ÖZALTUN, MÜTEAHHİTLERDEN DAHA İLÇEDE GENİŞ YOLLAR İÇİN DESTEK İSTEDİ…

Beyşehir’de geriye dönülüp geçmişe bakıldığında yapılan pekçok imar hatası sebebiyle günümüzde ilçe merkezinde 5 ve 7 metrelik çok sayıda yola sahip olduklarını belirten Özaltun, “Ambulansın, itfaiyenin girip de çıkamayacağı onlarca yolumuz var. Dolayısıyla buradan müteahhitlerimize sesleniyorum; esas bizim size değil, sizin bize yardımcı olmanız gerekiyor. Tabii ki, arsalarımız, Beyşehir’imiz gerçekten çok kıymetli ve değerli, bir metre değil, bir santimetresi bile kıymetli. Siz, binanın yapımında ne kadar oran artırırsanız artırın, belki o gün kazanırsınız ama siz yolu 5 metre değil de 10 metre büyütürseniz, inanın o bina, çok daha kıymetlenir, değerlenir. Ben buradan müteahhitlerimize, mühendislerimize ve mimarlarımıza diyorum ki; bu şehir hepimizin, birlikte bu şehirde yaşayacağız, birlikte yaşarken yaşam alanlarımızı, yollarımızı, sokaklarımızı, caddelerimizi, okullarımızı, ibadet alanlarımızı düşünerek imar planlarına yardımcı olursak, inşaat yapılaşmasına yardımcı olursak bizim işimiz çok ama çok daha kolay olur.”dedi.

Özaltun, konuşmasının son bölümünde ise, birlik ve beraberlik çerçevesinde Beyşehir’de çözülemeyecek hiçbir meselenin ve problemin olmayacağını hatırlatarak, yeni kurulan Beyşehir Müteahhitler Derneği’nin ilçeye ve inşaat sektörüne hayırlı olması temennisinde bulundu.

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir de, mesleki kuruluşların günümüzdeki işlevsel önemine dikkat çekerken, kamuoyunun sesini dile getirmesi açısından da büyük önem taşıdığını dile getirdi.Özdemir, derneğin ilçeye hayırlı çalışmalar kazandıracağına inandığını söyledi.

Beyşehir Müteahhitler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akif Demiralay ise, birlik olarak temsiliyet ve çözüm üretme noktasında sektöre ciddi katkı sunan bir yapı oluşturmaya çalıştılarını belirterek, “BEYMÜT, sektörümüzde yaşanan sorunlara çözüm üretebilmek ve sektör temsilcilerini kaynaştırmak amacıyla kurulmuştur. Sektörümüzle ilgili hizmet veren diğer kuruluşlarla da paylaşım içerisinde çalışacağız.”dedi.

Konuşmaların ardından derneğin açılışı, yapılan dualar sonrası kesilen kurdelanın ardından gerçekleştirildi.

Açılışa, Konya Müteahhitler Dereği (KOMÜT) Başkanı Şaban Topal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda oda üyesi ve sektör temsilcileri ile davetli katıldı.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir