ŞEHİTKAMİL’DEN KENTİN TARİH ENVANTERİNE BİR KATKI DAHA

ANTEP SAVUNMASI MUHABERE DEFTERİ’ TARİHE IŞIK TUTACAK

-TANITIM, BASIN TOPLANTISIYLA YAPILDI

Antep savunmasının Osmanlı kaynaklarında yer alan kayıtlarından oluşturulan Antep Savunması Heyet-i Merkeziye Muharebe Defteri ‘Savunmanın Şifreleri’ kitabının tanıtımı düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı. Antep savunmasında yaşananların gelecek nesillere en doğru şekilde aktarımını amaçladıklarını dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bize düşen de bizden sonraki nesillere Antep savunmasında yaşananları çok iyi anlatmak ve evraklarla sağlam hale getirmek. İnşallah bu kaynaklardan bizden sonraki nesiller de en iyi şekilde faydalanır” dedi.

Şehitkamil Belediyesi, Antep Savunması Heyet-i Merkeziye Muharebe Defteri ‘Savunmanın Şifreleri’ isimli yeni bir kitabı daha kentin tarih envanterine kazandırdı. Yeni kitabın tanıtımını Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı. Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk, Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar, Arkeolog Ü. Gülsüm Yaprak Pusat’ın desteğiyle hazırlanan Antep Savunması Heyet-i Merkeziye Muharebe Defteri ‘Savunmanın Şifreleri’ isimli kaynak Kurtuluş Savaşı’nda büyük mücadele örneğinin sergilendiği Antep savunmasında yaşananlara belgelerle ışık tutacak.

EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ ŞEFFAFLIK

Toplantıda konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Antep savunması ile ilgili 2013 yılından bu yana çalışma sürdürdüklerini kaydetti. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.