GELİBOLU BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ-21 ARALIK 2017

BAŞKAN ÖZACAR’DAN DEVRİM

ŞEHİDİ KUBİLAY’I ANMA MESAJI

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, “87 yıl önce canları pahasına Asteğmen Kubilay ve arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma kararlılığı bugün de Cumhuriyet ile ulusal birliği koruma ve savunma kararlılığının temel harcıdır.” dedi.

Cumhuriyet rejiminin 1925 yılındaki Şeyh Sait isyanından sonra tanık olduğu ikinci önemli irtica olayı olan “Kubilay Olayı”nın 87.yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayımlayan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, asteğmen ve öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın Menemen olaylarında Cumhuriyet değerlerini korurken canı pahasına gösterdiği kararlılıkla ‘devrim şehidi’ olarak simgeleştiğini, yurttaşların gönlünde ölümsüzlüğünü her zaman koruduğunu bildirdi.

Şehit Asteğmen Kubilay ve arkadaşlarının Cumhuriyet’in hayatiyetini tazeleyen ve kuvvetlendiren bir simge olarak ulusumuzun gönlünde yerini her zaman koruduğunu vurgu yapan Başkan Özacar’ın yazılı açıklaması şöyle:

“23 Aralık 1930 tarihinde gerçekleştirilen Menemen Olayı, Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına karşı yapılmış gerici bir olaydır. Laik Cumhuriyetimize ve onun yılmaz savunucularına karşı bir grup yobazın başlattığı Menemen olaylarında acımasızca katledilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı ‘devrim şehidi’ olarak aramızdan ayrılışının yıldönümünde en acı duygularımızla anıyoruz.

87 yıl önce canları pahasına Asteğmen Kubilay ve arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma kararlılığı bugün de cumhuriyet ile ulusal birliği koruma ve savunma kararlılığının temel harcıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Menemen olaylarında ‘Kubilay temiz kanı ile Cumhuriyet hayatiyetini tazelemiş ve kuvvetlendirmiştir.’

Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldan hiçbir zaman sapmayacağımızı, tam bağımsızlık, toprak bütünlüğü, ulusal birlik ülküsünden ayrılmayacağımızı belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’ni canı pahasına savunan şehit asteğmen Kubilay’ı ölümünün 87. yıldönümünde bir kez daha saygıyla anıyorum.”

CHP KADIN KOLLARI YÖNETİMİNDEN

BAŞKAN ÖZACAR’A ZİYARET

CHP’nin devam eden kongre takvimi süreci çerçevesinde Yeter Deligöz başkanlığında yenilenen Gelibolu Kadın Kollarının yönetimi Belediye Başkanı Mustafa Özacar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, CHP’nin devam eden kongre takvimi süreci çerçevesinde Yeter Deligöz başkanlığında yenilenen Gelibolu Kadın Kollarının yönetimini makamında misafir etti.

Nazik ziyaretlerinden dolayı Yeter Deligöz ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür edip göreve seçilmelerinden dolayı kutlayan Belediye Başkanı Özacar, “Kadınlarımız siyasetin en önemli unsurlarından birisi. Sizlere Cumhuriyet ve temel değerlerini koruyan bir anlayış doğrultusunda yapacağınız çalışmalarda başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

CHP Gelibolu Kadın Kollarının yeni başkanı olan Yeter Deligöz, Belediye Başkanı Özacar’a çiçek takdim ederek, “Gelibolu’yu modern bir kent haline dönüştürmek için yaptığı çalışmalarda kolaylıklar diliyoruz. Size her konuda destek olmaya söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Özacar, CHP’li kadınlarla yerel ve ülke gündemine ilişkin sohbet etti.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir