Kırıkhan’da 9 fırına ceza yazıldı

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelindeki 25 Ekmek ve Pide Fırınında sabah 04:00 ile 08:00 saatleri arasında rutin denetleme çalışması gerçekleştirildi.

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Gıda Mühendislerinin gerçekleştirdiği denetimlerde 9 adet fırına hijyenik ve eksik gramaj ile gerekli evrak şartlarını taşımadığından dolayı ceza varakası düzenlendi.

Birçok fırında ekmek ve pide üretimi için hijyenik şartlara uyulmadığını tespit eden Zabıta Yetkilileri fırın sahiplerini ve çalışanlarını uyararak eksikliklerin giderilmesini istediler. Gerekli şartları taşımayan işletmeler ise ceza varakası düzenlendi.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bugün sabah saatlerinde 25 adet işletmeye yönelik gerçekleştirilen denetimlerde 9 adet fırına gerekli hijyenik ve evrak şartlarını taşımadığı gerekçesiyle ceza varakası düzenlendi. İşletme sahipleri ve çalışanlar uyarıldı. Hiç kimsenin halkımızın sağlığıyla oynamasına müsaade etmeyeceğiz. Halkımızın sağlığının korunması amacıyla Zabıta Müdürlüğümüzün denetim çalışmaları rutin olarak 7/24 devam edecektir” dedi.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir