GİYSİ BAĞIŞI KAMPANYASINA ÖĞRENCİLERDEN DESTEK

Öğrencilerden ‘fayda’lı destek

Giysi kampanyasına öğrencilerden destek

Meram Kadın Meclisi tarafından başlatılan giysi bağışı kampanyasına öğrencilerden destek geldi. Konya Fayda Koleji öğrencileri hazırladıkları kıyafet kolilerini Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne teslim ettiler.

Projelerine verdikleri destekten dolayı Konya Fayda Koleji’nin yöneticilerine, öğretmenlerine ve tüm öğrencilerine teşekkür eden Meram Kadın Meclisi Başkanı Feray Civcik, “Evinizde bulunan giyilmemiş ya da az giyilmiş kıyafetleri toplama merkezlerimizde; Altuncan Hatun Aile Yaşam Merkezi, Rabia Spor Merkezi ve Bacıyan-ı Meram Kadın Girişimci Kooperatifi ve Harmancık Mahallesinde bulunan Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde topluyoruz. Biz toplanan kıyafetleri yerlerine asıyoruz ve buraya gıda için gelen ihtiyaç sahibi aileler bizzat kendileri seçerek evlerine götürüyorlar. Projemiz devam ediyor. Herkesin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Konya Fayda Koleji Öğretmeni Özlem Çatlı da, “Geçen sene böyle bir proje başlattık. Öğrencilerimizin çoğu yurt dışından. Kalan kıyafetleri değerlendirmek istedik. Öğrencilerimiz yıkadı, temizledi, ütüledi ve böyle bir projeyi görünce katkı sağlamak istedik. Emanetler yerine vardı diye düşünüyoruz” dedi.

Öğrenciler de görüşlerini şöyle özetlediler:

“Biz böyle bir proje için çok uğraştık. Zorluklar da çektik. Bu projeye tüm öğrenci arkadaşlarımızın katkısı var. Eşyalarımızı burada görmekten çok mutluyuz. Bu projeye herkesin destek vermesini istiyoruz.”

Fayda Koleji öğrencileri topladıkları kıyafet kolilerini Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne teslim ettiler.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir