ALPARSLAN MAHALLESİ İDEAL MAHALLE KONSEPTİNDE OLACAK

DCIM100MEDIADJI_0104.JPG

-BUGÜNE KADAR 18 KİLOMETRE YOL AÇILDI

-1 MİLYON 886 BİN METREKARE ALANDA ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “İdeal mahalle planlaması çerçevesinde ortasında camisi, okulu, sosyal tesisi, ticaret merkezi, parkı ve her türlü sosyal donatısı olan bir mahalle konsepti oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Şehitkamil Belediyesi, yaklaşık 6 ay önce mahalle statüsü kazandırılan Alparslan Mahallesindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hızla gelişen Alparslan Mahallesinde bir yandan yeni yollar açan Şehitkamil Belediyesi, diğer yandan da açtığı yolları asfaltlıyor. Mahalleye nitelikli yollar kazandıran Şehitkamil Belediyesi, yol açma çalışmalarına devam ediyor.

YOL AÇMA ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Alparslan Mahallesinde yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 1 milyon 886 bin metrekare alanda çalışma yürüttükleri bilgisini paylaşan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Araban Yolu üzerinde yürüttükleri 12 metre genişliğindeki yol çalışmasıyla yoğun trafik akışını rahatlatacaklarını ifade etti. Başkan Fadıloğlu, yürütülen çalışmalara ilişkin şunları söyledi:

Hızla büyüyen ve gelişen Şehitkamil ilçemizde yaklaşık 6 ay önce Yukarı Beylerbeyi Mahallemiz; Göktür Mahallesi, Alpaslan Mahallesi ve Fıstıklık Mahallesi olarak bölündü. Alparslan Mahallemizde geniş bir alanda yol açma çalışmaları yürütüyoruz. Yaklaşık olarak 1 milyon 886 bin metrekare alanda çalışma yapıyoruz. İmar uygulamasını yaptığımız alandaki yol açma çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamak amacındayız. Bugüne kadar yaklaşık 18 kilometre yol açtık. Bunun yanı sıra Alparslan Mahallemizin, Araban Yolu üzerinde kalan kısımda 12 metre genişliğinde bir alternatif yol çalışması yürütüyoruz. Bu noktadaki çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte trafik yoğunluğunda bir rahatlama olacak. Milletimizden aldığımız destek ve güçle çalışmalarımızı devam ettireceğiz.”

İDEAL MAHALLE KONSEPTİ OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ

Yeni imara açtıkları alanlarda farklı ayrıntılara dikkat ettiklerini dile getiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, mahalle kültürünü yaşatmak istediklerini söyledi. Fadıloğlu, “Alparslan Mahallesinde yapılacak apartmanların altında kesinlikle işyeri olmayacak. Mahallenin arasına belli bir noktada; bakkal, market, fırın, kasap gibi ihtiyaçların karşılanacağı yerler yapılacak. Eski mahalle kültüründe olduğu gibi. Bunun nedeni; apartmanın altında dükkan olursa gece yükleme-boşaltma yapılacak. İşyerlerinin müşterisi aparmanın önüne park yapacak ve apartmanın garajı kapanacak. Bu durum huzursuzluklara neden olur. Biz istiyoruz ki gerçekten bir meskûn bir mahalle elde edelim. İdeal mahalle planlaması çerçevesinde ortasında camisi, okulu, sosyal tesisi, ticaret merkezi, parkı ve her türlü sosyal donatısı olan bir mahalle konsepti oluşturmaya çalışıyoruz. İlçe halkımıza modern yaşam alanları oluşturma hedefiyle yürüttüğümüz çalışmalarımız aralıksız sürecek” ifadelerini kullandı.

YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARDAN ÇOK MEMNUNUZ

Mahallelerinde yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirmede bulunan Alparslan Mahallesi Muhtarı Adil Sökmen, “Mahallemizde şuan imar yollarımız açılıyor. 6 aylık bir mahalle olmamıza rağmen çok hızlı gelişim gösteren bir mahalleyiz. Mahallemize çok nitelikli yollar yapılıyor. Vatandaşlarımız açılan yollardan çok güzel bir biçimde faydalanıyor. Mahallemizde hızla yapılaşma oluyor. Yürütülen çalışmalardan çok memnunuz. Mahallemizin Araban Yolu üzerinde kalan kısmında yol genişletme çalışması yürütülüyor. Vatandaşlarımız çok daha rahat bir şekilde bu yolları kullanacak. Mahallemizde yürüttüğü çalışmalardan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımıza şahsım ve mahalle halkım adına çok teşekkür ederim.”

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir