15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Belen İlçesi Halilbey Mahallesinde E-91 karayolu üzerinde bulunan alanda “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı”na hain darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz için fıstık çamı dikilmesi etkinliği düzenlendi.

Ağaç dikimi dolayısıyla düzenlenen etkinliğe; Kaymakam Abdulaziz AYDIN, Belediye Başkanı Adnan VURUCU, Emniyet Amir V. Mehmet KARCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir ŞAHAN, Müftü Adem CANKURT, Orman İşletme Şefi Ahmet YILMAZ, Okul Müdürleri ile bir grup öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Orman İşletme Şefi YILMAZ; Ağaç dikim töreni vesilesiyle 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere tüm şehit ve gazileri bir kez daha andıklarını dile getirerek, “15 Temmuz Şehitleri”miz için oluşturduğumuz hatıra ormanında, 3 dönümlük bu arazide fidanlarımızı toprakla buluşturmak amacı ile etkinliğin düzenlendiğini, amacın bu vatan için hayatlarını ortaya koymuş tüm şehit ve gazilerimizi hatırlamak ve hatırlatmak olduğunu belirtti.

Kaymakam AYDIN; 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası o günü unutturmamak ve aziz şehitlerimizin hatırasını yaşatmak üzere, Orman İşletme Şefliğince belirlenen hatıra ormanı alanında, yeni fidanları toprakla buluşturmak üzere etkinliğin düzenlendiğini, 15 Temmuz’un Ülkemizin geleceği için bir dönüm noktası olduğunu, bu uğurda hayatını kaybeden şehitlerin unutulmaması için bu hatıra ormanlığına çam fıstığı fidanı dikeceklerini, vatanımızı korumak uğruna canlarını çekinmeden feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını belirterek konuşmasını tamamladı.

Etkinlik, protokolün ve katılımcıların fidanları toprakla buluşturması sonrasında Müftülük Vaizi Mehmet SAİN’in yaptığı dua ile sona erdi.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURLU BASKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir