Büyükşehir Belediyesi 25 km’lik yolun 20 km’sinde çalışmaları tamamladı

8 MAHALLENİN ULAŞIMINI SAĞLAYAN GRUP YOLU GENİŞLETİLİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesinde 8 mahallenin ulaşımını sağlayan grup yolunda yol genişletme çalışmalarının büyük bölümünü tamamladı.

Kent genelinde yol hizmetleri noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi 25 kilometre uzunluğundaki grup yolunun 20 kilometrelik bölümünü 4 metreden 11 metre genişliğine çıkardı. 5 kilometrelik bölümde ise çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

2016 yılında 8 kilometrelik bölümü genişletilip asfaltlanan grup yolu; İkizce, Seyituşağı, Atalar, Darıderesi, Fadıloymağı, Çat, Yalınkaya ve Kadiruşağı mahallelerinin ulaşımını sağlıyor.

Sarp kayaların arasında zorlu arazi şartlarına sahip yolu, 2 yıl gibi kısa sürede genişleten Malatya Büyükşehir Belediyesi yol üzerine birde köprü yaptı. Bölgenin ihtiyaç duyduğu hizmetleri bir bir yapan Büyükşehir Belediyesi ölüm yolunu gelecek yıl asfaltlayacak.

Büyükşehir Belediyesi yolumuzu açıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetlerden memnun olduklarını ifade eden bölge sakinleri, yol çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

8 Mahallenin de en önemli sorununun yol olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Uçurumların bol olduğu dar bir yolumuz vardı. Geçmiş yıllarda birçok kaza sonucu birçok can yitirmiştik. Büyükşehir Belediyemiz yaklaşık 2 yıldır yolumuzda çalışıyor. En çok ihtiyaç duyduğumuz köprü geçen yıl hizmete girdi. Yol genişletme çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. Bittiğinde bölge halkı çok rahat edecek. Arazi şartları zor olduğu için kayaları delip geçmek kolay değil. Büyükşehir Belediyemizin bu hizmeti bölgenin en çok ihtiyaç duyulan hizmetiydi. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Sultan AVCI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir