ÇOCUKLAR HEM EĞLENİYOR, HEM MERSİN’İN GÜZELLİKLERİNİ TANIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, geleceğin mimarı çocuklar için özel hazırlattığı 20 bin boyama kitabını Mersin Merkez ve ilçelerdeki okullarda eğitim gören anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine hediye etti.

Eğitime verdiği destekler ile Mersin’de öğrencilerin ve ailelerin takdirini toplayan Büyükşehir Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlarında dağıttığı kırtasiye setine ek olarak anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için özel hazırlanan ‘Tarihi Mersin’ isimli boyama kitabını Mersin genelindeki tüm okullarda eğitim gören çocuklara hediye etti.

Yalnızca merkezde değil, ilçelerdeki en ücra mahallelere kadar eğitim desteği götüren Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı boyama kitabı ile 20 bin öğrenciyi yeteneklerini geliştirecekleri ve yaşadıkları kenti kendilerince renklendirerek tanıyacakları boyama kitaplarına kavuşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından dağıtımı yapılan eğitim yardımları esnasında Yenişehir İlkokulu anaokulu öğrencileri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz için şiir okuyarak, teşekkür ettiler.

Her kademeye eğitim desteği

Eğitim desteğinin yapıldığı Toroslar Atike Akel Ortaokulu Türkçe öğretmeni Berker Bozhasan ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Eğitim alanında, sosyal ve kültürel alanlarda yapmış olduğu hizmetler takdire şayan. Belediyecilik yol ve su getirmenin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda da hizmet vermektir. Bunu da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz çok iyi bir şekilde yapıyor ve her kesim tarafından takdir ediliyor. Okulumuza yaptığı bu hizmetten dolayı Burhanettin Başkanımıza ve belediye personellerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencileri için yapılan eğitim desteğinden son derece memnun kalan öğretmenler, kendilerinden hiçbir desteği esirgemeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler. Hediye edilen boyama kitapları ile çocukların hayal dünyalarının gelişeceğini ve aynı zamanda Mersin’i tanıyacaklarının altını çizen öğretmenler kadar öğrenci velileri de eğitime verilen desteklerden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ettiler.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir