BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİTLERE ANMA PROGRAMI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehit aileleri ile birlikte şehitlikte bir anma programı düzenledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nce yapılan anma programı Şeyh Adil Mezarlığı’ndaki şehitlikte gerçekleştirildi.

Bahçelievler Gülsüm Hanım Gümüşer Aile Danışma Merkezi’nin organizesinde gerçekleştirilen anma programında şehit yakınları şehitlikte dua ederek yakınlarını mezarları başında andılar.

Şehit mezarlarına karanfillerin bırakılmasının ardından şehitler için dua edildi.

Şehitlikte düzenlenen anma programında bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran: “Bugün Büyükşehir Belediyesi olarak burada şehit ailesi ve gaziler derneğimizle birlikte şehit ailelerimize moral ve motivasyon günü düzenledik. Şehit ailelerimizin gönüllerine su serptik. Aziz şehitlerimizin ruhuna Kur’an okundu dualar edildi. Birinci vazifemiz onları yad etmek. Şehitlerimizin ruhu her zaman şad olsun.Onlar için ne yapsak borcumuzu ödeyemeyiz. Buradaki programın ardından Aile Danışma Merkezimize geçerek orada şehit ailelerimiz sohbet edeceğiz, onlara çeşitli ikramlarda bulunacağız. Maksadımız onlarla kaynaşmak ve her fırsatta bir araya gelmek. Şehitlerimizi ve ailelerini unutmadığımızı her fırsatta göstermek istedik. Hepimiz şehitlerimize borçluyuz, bu vatan ve bizler onlara çok şey borçluyuz. Rabbim şehit ailelerimizin kalplerindeki acıyı bir nebze olsun hafifletsin. Cennetinde kavuştursun orada da aile eylesin. Davetimize icabet ederek gelen tüm şehit ailelerimize ve gazilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Şeyh Adil Mezarlığı’ndaki şehitleri anma programının ardından Bahçelievler Gülsüm Hanım Gümüşer Aile Danışma Merkezi’ne geçildi ve burada da şehit aileleri ve gazilere çeşitli ikramlarda bulunularak sohbet edildi.

Sultan AVCI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir