BOZYAZI BÜYÜKŞEHİR’LE CAN BULUYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin her bölgesine hitap eden hizmetler hız kesmeden devam ederken, Mersin’in en uzak noktalarına kadar inşa edilen tesisler de birer birer yükselerek ilçelere değer katıyor. Yılbaşında temeli atılan ve tamamlanmak üzere olan Bozyazı Katlı Otopark ve Pazaryeri, bu ayın sonunda hizmete açılmaya hazırlanıyor.

Hizmet maratonu tam gaz devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mart ayında gerçekleşen temel atma töreninde yaptığı konuşmada “Söz verdiysek yaparız ve yapabileceklerimize söz veririz. Yapamayacağımız hiçbir iş için de söz vermeyiz” diye işaret ettiği Bozyazı Katlı Otopark ve Pazaryeri inşaatında sona gelindi.

İlçe merkezinde önemli bir ihtiyacı uzun yıllar ortadan kaldıracak olan proje, modern ve şık görüntüsüyle de Bozyazı ilçesine değer katacak. 250 araçlık 2 katlı otoparka sahip olan projede, ayrıca işyerleri de yer alacak. Kasım ayı sonunda tamamlanarak hizmete açılması planlanan Bozyazı Katlı Otopark ve Pazaryeri, özellikle tarımsal üreticilerin de ağırlıkla yer alacağı Pazaryeri ise kent ekonomisine hayat verecek.

Değişim, halkın yüzünü güldürüyor

Bozyazı’da hayata geçen projeler, ilçenin çehresini değiştirirken özellikle pazaryerinde esnafı güneşten ve yağışlardan koruyacak, otoparkı ile kent trafiğine nefes aldıracak projeden duyduğu memnuniyeti ifade eden vatandaşlar, projenin tamamlanarak faaliyete geçeceği günü sabırsızlıkla bekliyor. İlçelerine sunulan hizmetleri değerlendiren vatandaşlardan Bozyazılı İbrahim Bayar, “Bozyazı’nın böyle hizmetlere ihtiyacı vardı. Ben bu inşaatın içini görmedim ama verilen tüm hizmetlerden memnunum. Bir Bozyazılı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın hizmetlerinden memnunum. Sağ olsun böyle bir hizmeti ilçemize kazandırdığı için teşekkür ederim.” derken Abdullah Arpa ise verilen hizmetleri “Çok memnunuz. Allah razı olsun. Az bir yolumuz var onu da asfalt yaparlarsa başka hiçbir eksiğimiz kalmıyor. Büyükşehir Belediyesi’nden ne istersek alıyoruz” dedi.

Bozyazı’nın tanınmış esnaflarından Mahmut Usta ise “Daha birkaç yıl önceye kadar yolumuzda asfaltımız bile yoktu, her yer köstebek yuvası gibiydi. Tertemiz yapıldı. Allah razı olsun. Köyümüze bile hizmet geldi. Verilen hizmetler olağanca hızıyla sürüyor” sözleriyle verilen hizmetlerin sadece tesis inşasıyla kalmadığını ifade ederken,Bozyazılı Mahmut Çetin ise sona yaklaşan proje hakkında “Bozyazı için bulunmaz bir nimet. Mükemmel bir proje. Bozyazı’ya böyle projeler yakışırdı. Bizleri kilometrelerce uzakta gören ve hizmetlerini bizlere ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ederiz. Büyükşehir’e bağlanalı, Bozyazı’da büyük değişim oldu. Mezarlıktan yola kadar, Pazar yerinden diğer hizmetlere kadar her yerde değişim var ve bu bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir