2017 yılı Din görevlilerine yönelik Hizmet İçi Eğitim Kursları çerçevesinde Sinop İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Ezanı Güzel Okuma Kursu” Belge Töreni ile sona erdi.

Sinop İl Müftülüğü toplantı salonunda düzenlenen ve 100 saat süren, Sinop Alaaddin Camii Müezzin Kayyımı Süleyman Özyılmaz’ın öğreticiliğini yaptığı kursta kursiyerler; Saba, Uşşak, Rast, Segâh ve Hicaz makamlarında ezan okumayı öğrendiler. 15 görevlinin katıldığı kursun sonunda Sinop İl müftülüğü toplantı salonunda Belge Töreni düzenlendi. Belge Törenine Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’ İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez ve Din Görevlileri katıldı. 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Elhamdülillah bir Ezanı Güzel Okuma kursunun sonuna geldik. Kursumuzun faideli olduğunu değişik makamlarda okuduğunuz Ezan-ı Muhammedi’lerden anlıyorum. Sizler öğrendiğiniz makamlarda okuyacağınız ezanlarla insanların gönüllerine hitap edeceksiniz. Onlarda bu hitabın neticesinde kulluğumuzun gereğini yerine getirmek için camilerimize gelecekler. Güzel okunan ezanın insanın yüreğinde bir kıpırdanmalara sebep olduğunu unutmayalım. Öğrendiklerimiz bizlerin eline verilmiş bir ilim anahtarıdır. Onu unutmadan geliştirmek sizlerin elindedir. Rehber öğreticimiz Süleyman Özyılmaz hocamıza bu gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızın başarılı çalışmalarının devamını yüce rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Ezanı Güzel Okuma kursuna katılan 15 Din Görevlimize belgeleri Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik ve İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez tarafından verildi. Akabinde toplu çekinilen fotoğrafla belge töreni sona erdi.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir