BELEN KAYMAKAMLIĞI ERASMUS+ PROJELERİ İLE FIRSATLAR SUNMAYA DEVAM EDİYOR

27 Ekim- 05 Kasım 2017 tarihleri arasında Belen Kaymakamlığı ve Youth Alma Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen Erasmus+ “Heal the Discrimination“ adlı proje Romanya, İtalya, İspanya, Yunanistan, Hırvatistan ve Türkiye olmak üzere 6 ülkeden 24 katılımcı ile Romanya’nın Yaş şehrinde gerçekleştirildi. Proje etkinliklerine Belen Kaymakamlığı’nı ve ülkemizi temsilen 3 İngilizce Öğretmeni ve 1 üniversite öğrencisi katıldı.

Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM; katılımcılarla birlikte verimli bir kurs programı geçirdiklerini, kurs içeriğinin yanı sıra farklı kültürleri tanıma ve ülkemizi tanıtma fırsatı elde ettiklerini belirtti. Günümüzde birçok yerde ve konuda görülebilen ayrımcılık ve oluşturduğu sorunlarla mücadele edebilmek adına nelerin yapılabileceğinin işlendiğini ifade etti.

Proje esnasında, okul ve kimsesizler yurdu ziyaret edilerek ayrımcılıkla mücadele adına geliştirilen yöntemleri sahada uygulama imkanı bulundu. Proje etkinlikleri sonucu katılımcılar ayrımcılıkla mücadele konusunda bilgi ve becerilerini artırmakla beraber, dil becerilerine ve kültürel birikimlerine de katkı sağlamış oldular.

Kaymakam Abdulaziz AYDIN; 2016-2017 yıllarında Erasmus+ projeleri kapsamında Belen Kaymakamlığı’nı temsilen 30 öğretmen, 33 üniversite öğrencisi olmak üzere toplamda 63 kişinin faydalandığını, AB projeleri uygulayarak katılımcıların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağladıkları ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıkları için çok mutlu olduğunu ifade etti.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir