Altınözü Zeytin Kupası Dağ Bisiklet Yarışması Yapıldı!

Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesinin düzenlemiş olduğu Zeytin Kupası Dağ Bisiklet Yarışması Atatürk caddesinde Altınözü Kaymakamı Sayın Bülent UYGUR, Altınözü Belediye Başkanı Sayın Rifat SARI ve  Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Sayın Hasan Tahsin BAKAN’ın start vermesiyle  başladı.
            Hatay’da ilk olarak düzenlenen Zeytin Kupası Dağ Bisikleti Yarışmasına Türkiye’nin çeşitli illerinden sporcular katıldı. Zeytin ve Zeytinyağı Festivali günleri kapsamında düzenlenen Zeytin Kupası Dağ Bisikleti yarışması için yarışmacılar Altınözü Kaymakamlık binası önünü doldurdu.  Saat 10:00’da 28 km’lik maratonun startı verildi.
Yarışçılar Atatürk Caddesi Kaymakamlık binasının önünden başlayarak Altınözü sınırları içinde Yenihisar – Akamber sapağı – Akdarı – Yunushanı sapağı – Roma Mezarları (Necropolis) – Gelinler Dağı – Kozkalesi (örenyeri) – Kozkalesi– Kamberli – Yenihisar – Altınözü Merkez’de 15 Temmuz Milli İrade Parkı önünde tamamlandı.
 Tören öncesinde Altınözü Kaymakamı UYGUR, sporun her dalını önemsedikleri gibi bisiklet sporuna da ayrı bir önem verdiklerini söyledi. Altınözü’nde dağ bisikleti yarışmasını yapıyor olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kaymakam Bülent UYGUR, bundan sonra da her yıl düzenli olarak organizasyonu gerçekleştireceklerini söyledi.  Amacımız ilçemizin zeytin ve zeytinyağının tanıtımını yapmak, bununla birlikte tarihi ve doğasına dikkatleri çekmek, ilçemizin tanınırlığına katkı sunmaktır. Kaymakam UYGUR, Altınözü Zeytin Kupası Dağ Bisiklet Yarışması’na sponsor olan Hatay Ticaret Odasına ve Oda Başkanı Hikmet ÇİNÇİN Beyefendiye özellikle teşekkür etti. Yarışma günü aramızda olan Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet YETİŞEN’e ayrıca teşekkür edip, festival boyunca sesimizi kamuoyuna taşıyan  tüm Hatay Basınına özellikle teşekkürlerimi sunuyorum. dedi.
            Başkan SARI, Altınözü’nde bisiklet sporunu sevdirmek adına bisiklet yolu kazandırdık. İlk kez gerçekleştirdiğimiz Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ni ve Zeytin Kupası Dağ Bisikleti Yarışması’nı başarıyla bitirmiş olmanın gururunu yaşamaktayız.Sarı, organizasyonda emeği geçen Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Sayın Hasan Tahsin BAKAN başta olmak üzere tüm hakem hocalarımıza, katılımcı sporculara teşekkür ediyorum. dedi.
Başkan SARI’nın ardından söz alan Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Sayın Hasan Tahsin BAKAN, organizasyonu yapan Altınözü Kaymakamı Sayın Bülent Uygur,Altınözü Belediye Başkanı Rifat  SARI’ya teşekkür etti.  Hatay’da ilk kez dağ bisikleti yarışı düzenliyoruz. Önümüzdeki yıl hedefimiz Bisiklet Federasyonu Yıllık Programında yer almasını sağlamak olacaktır. dedi.
Altınözü Zeytin Kupası Dağ Bisikleti Yarışması’na 72 kişi başvurmuş olup başvurusu geçerli sayılan 57 kişi müsabakada yarışmıştır. Altınözü Zeytin Kupası Dağ Bisikleti Yarışması’nda dereceye girenler:
MASTERS (30-39)
ERKEKLER (18+)
MASTER (40+)
1- Sadettin YENİOCAK (Hatay)
1- Ali CAKAS (Mardin)
1- Mustafa BAL (İstanbul)
2- Murat ÖZMEN (Hatay)
2- İsmail Mutlu DEMİR ( Isparta)
2- Aydın KILIÇ (Hatay)
3- Duran AKBAŞ (Isparta)
3- Nuri KAHRAMAN (Ankara)
KADINLAR (18+)
GENÇLER (16-17)
1- Hayriye Nur OKUR (Mersin)
1- Okan AYDOĞAN (İstanbul)
2- Büşra ÖNDER (Isparta)
2- Erkan ÇINAR (Kahramanmaraş)
3- Samiye ŞAHUTOĞLU (Hatay)
3- Duran Emir KESTEK ( Adana)
            Son olarak dereceye giren sporcuların para ve madalya ödülleri Kaymakam Uygur,  Başkan Sarı ve Heyet tarafından 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda verildi.  Uygur, dereceye giren girmeyen bütün sporcuları tebrik ederek ilçemize geldiğiniz için son derece mutlu olduk. Önümüzdeki yıl düzenleyeceğimiz organizasyona şimdiden sizleri davet ediyoruz. Organizasyonda emeği olan tüm hakem hocalarımıza, katılımcılara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Zümre’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner’e, Yunushanı Şehit Yavuz Çetin Ortaokulu Müdürü Mahmut Fatmaoğulları’na, Belediye ve Kaymakamlık çalışanlarına ayrıca teşekkür ederken gerek Zeytin ve Zeytinyağı Festivali gerekse Zeytin Kupası Dağ Bisikleti Yarışması’nda sırt sırta verdiğimiz  Altınözü Belediye Başkanımız  Sayın Rifat Sarı’ya teşekkür ediyorum. dedi. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali ile Altınözü Zeytin Kupası Dağ Bisikleti Yarışması ilçemize hayırlı olsun diyerek tören sona erdi.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir