Atatürk’ün sevdiği şarkılar Adana’da yankılandı

Adana Büyükşehir Belediye Konservatuvarı sanatçıları, vefatının 79’uncu yıldönümünde Atatürk’ü sevdiği şarkılarla yad etti.

 

Atatürk’ün sevdiği şarkılar Adana’da yankılandı

 

Adana Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yılı anma programı kapsamında “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konseri düzenledi.  75’inci Yıl Sanat Galerisi’ndeki konserde Adana Büyükşehir Belediye Konservatuvarı sanatçılarının icra ettiği eserler dinleyicilerden büyük alkış aldı.
Konservatuvar sanatçıları Cevdet Cömertbay, Nilay Turhan ve Lale Dağtekin’in solist olduğu konserde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dinlemeyi sevdiği “Manastır’ın ortasında var bir havuz”,”Çıkayım Gideyim Urum Eline”, “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Kimseye Etmem Şikayet”, “Nihansın Dideden Ey Mest-i Nazım”, “Yanıyor mu Yeşil Köşkün Lambası”, “Alıverin Bağlamamı Çalayım”, “Ah O Gönül Hırsızı”, “Pencere Açıldı Bilal Oğlan” ve “Pencerenin Perdesini” ve “Sarı Zeybek” eserleri seslendirildi.  Salonu dolduran Adanalılar, bu şarkılara eşlik edip, alkışlarla tempo tuttu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü adına Başkan Danışmanı Mahmut Tülek, sanatçılara çiçek vererek, teşekkür etti.  Mahmut Tülek, “
Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde rahmet ve minnetle yad ediyoruz. 10 Kasım’ı bir matem günü olarak değil; Türk Milleti’nin mücadele ruhu, kurtuluş umudu, diriliş sembolü  Atatürk’ü daha iyi anlama ve anlatma imkanı olarak görüyoruz.  Bu anlayışla Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar konserini icra ettik” diye konuştu.

 

ÖZNUR KAYA

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir