BAŞKAN YAVUZ; “ATAMIZI RAHMET, SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün aramızdan ayrılışının 79.yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

“Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önderimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılarak ebediyete göç etmesinin 79 yıldönümünde Atamızı saygı, minnet, özlem ve rahmetle anıyoruz.” Diyen Başkan YAVUZ, mesajında şunları söyledi.

“Bütün dünya devletlerinin saygı duyduğu, mazlum milletlerin örnek aldığı Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, yokluk ve yoksulluktan var ettiği, çağdaş Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayarak doğmuş, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakarak, dünyada pek çok topluma örnek olmuştur.

10 Kasım tarihi bir matem günü değil onun fikirlerine, düşüncelerine ve eserlerine sahip çıkarak yüceltme günüdür. Medeniyet yolunda ilerlediğimiz 21.yüzyılda ileriyi görebilen, çağdaş muasır medeniyetler seviyesine gitmeyi amaçlayan yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal Atatürk gibi çağdaş ve muasır düşünmenin ilk ve en önemli adımıdır.

Dünya tarihine baktığımız zaman emperyalizme ilk büyük savaşı veren, ilk bağımsız devleti kuran ve mazlum uluslara örnek bir yapıyı oluşturan lider Mustafa Kemal ATATÜRK, batı emperyalizmine diz çöktürerek, dünyadaki tüm mazlum uluslara örnek olmuş, hepsinde özgürlük ve bağımsızlık ateşini yakmıştır.

Bu gün devletimizin ve milletimizin karşılaştığı güçlükleri aşabilmesinin yolu ATATÜRK’ ü anlamak ve o’nun fikirlerini yeni nesillere aktarmaktan geçer. Bir milletin, onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran, Atatürk Türk milletinin gönlünde sonsuza kadar yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ebediyete intikalinin 79. Yıldönümünde onu ve silah arkadaşlarını, vatanımız uğrunda, canlarını ve kanlarını feda eden Tüm Şehitlerimizi ve gazilerimizi Türk milleti ile beraber senin huzurunda saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Seni seven ve anlayan Türk milleti her zaman var olacaktır. Ruhun şad olsun ATAM”

Ayhan YAVUZ
Kırıkhan Belediye Başkanı

 

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir