Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, muhtarların devletin vatandaşa uzanana en sıcak eli olduğunu söyledi.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen etkinlikle kutlanan muhtarlar günü kapsamında İnegöl ilçesinde bulunan 116 mahalle muhtarına yönelik yemek düzenlendi. Belediye Başkanı Alinur Aktaş davetli muhtarlara yönelik yaptığı konuşmada, “Muhtarlar, devletin vatandaşa uzanana en sıcak eli. Vatandaş biliyorsunuz bir devlet dairesine giderken biraz çekinerek gidiyor. Biraz belki hicap duyarak gidiyor. Ama muhtarın yanına gelirken rahat ve en samimi duygularıyla geliyor. Muhtarlık dışarıdan kolay gözükebilir. Ancak önemli bir sorumluluk. Dışarıdan davulun sesi hoş gelir ama bir de gelip size sorsalar. Ben de dönem dönem bulunduğum makamla ilgili bunları duyuyorum. Ne rahat o açılıştan bu açılışa, bu yemekten bu yemeğe koşuyor diyorlar. İçi sizi dışı bizi yakar. Bilmezler ki Çavuşköy muhtarı yollar asfalt olacak mı diye sıkıntı içerisinde. Gelir isyan ederler neden kilit parke yapılmadı, bu park neden yapılmadı diye. Hepsinin kendine göre sıkıntıları var. Sıkıntı ve problemler insanın olduğu yerde hiçbir zaman bitmez. Biz 80 milyon nüfuslu güçlü bir ülkeyiz ama etrafı ateş çemberine dönmüş, üç tarafı denizlerle dört tarafı çakallarla çevrili bir ülkeyiz. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, inşallah olmaz ama korkarım ki yarın da böyle olacak” dedi.

Başkan Aktaş, şöyle devam etti:

“Bizi bazen sağ sol diye, bazen alevi sünni diye, bazen Türk Kürt diye, bazen güneyden, bazen doğudan, bazen batıdan kurcalayarak bu ülkenin huzuru ve rahatını kaçırmaya çalıştılar. Şöyle bir kafayı kaldırıp baktığımızda hamdolsun biz çok güçlü bir ülkeyiz. Afrika’da da, Uzakdoğu’da da, Amerika’da da ülke görmüş bir kardeşiniz olarak söylüyorum; biz cennet gibi bir memlekette yaşıyoruz. Farklı siyasi düşünceler, farklı dünya görüşleri olabilir ama cenabı Allah bizleri öyle bir yerde dünyaya getirmiş ki vallahi biz bunun şükrünü eda edemeyiz. Sıkıntılar, problemler muhakkak suretle var ama hamdolsun ihtilalinde de ihtilal girişiminde de krizinde de sıkıntısında da her zaman kenetlenmesini bilen bir Türkiye ve Türk insanı var.”

Konuşmaların ardından İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman, Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür mahiyetinde çiçek takdim ederken, yemeğe katılan tüm muhtarlara da İnegöl Belediyesi’nin hazırladığı hediyeler takdim edildi.

FEYZA KÖYLÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir