Bursa’nın Yenişehir Belediyesi, gerçekleştireceği projelerde MYO ile iş birliği yapacak. 

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, U.Ü. Yenişehir İbrahim Orhan MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Sincik ve öğretim görevlileri katıldı. Çelik, göreve geldiğinden bu yana yaptığı icraatlar ve devam eden projeler hakkında bir sunum yaptı. Yenişehir’de yapacakları çalışmaların içine MYO‘yu da katmak istediklerini belirten Çelik, “Sizin görüşleriniz bizim için değerli. Ortak bir paydada buluşmak için sizlerden destek istiyoruz. Kalkınan ilçemizde sizlerin akademik bakışları çok önemli. Bu ilçenin gelişip güzelleşmesi hepimizin ortak dileği. Bu toplantı geç kalmış bir toplantı olsa da, bundan sonra sık sık bir araya gelip bir değerlendirme yapmak istiyoruz. Belediye ve MYO’nun iş birliği ilçemize ciddi katkılar sağlayacak” dedi.

Kaymakam Suat Seyitoğlu da, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir’e 200 milyon gibi çok ciddi hizmetler yaptığını söyledi.

MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Sincik ise, okul hakkında bilgi verdi. Sincik, öğretim elemanlarını tek tek tanıtarak, “MYO’da 9 programda toplam 20 öğretim elemanımız bulunuyor. MYO olarak ilçemize yapılacak her hizmette üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Bu iş birliği ilçemiz yararına olacaktır. Ama Yenişehirlilerin şu an yapması gereken en önemli iş ilçeye bir fakülte kazandırmak olmalıdır” dedi.

FEYZA KÖYLÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir