Burhaniye’de 1. Kazdağları Yaban Festivali

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin organizasyonunda, Burhaniye Belediyesi’nin katkılarıyla 21-22 Ekim tarihlerinde Burhaniye ve Kaz Dağlarında Yaban Mantarları Eğitim Festivali düzenleniyor..

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Daire Başkanlığı tarafından Balıkesir’de mantar yetiştiriciliğini desteklemek amacıyla bu yıl ilki düzenlenen 1. Kazdağları Yaban Mantarları Festivali, 21 Ekim Cumartesi günü Burhaniye’de olan Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM)’nde açılış etkinlikleri ile başlayacak.

Profesörler Burhaniye’de

Festival kapsamında 21 ve 22 Tarihlerinde Burhaniye’de alanında uzman birçok profesör ağırlanacak. 21 Ekimde 13.00 ile 16.00 saatleri arasında mantarlar ile ilgili olarak 6 farklı uzman eğitim semineri verecek. 22 Ekim’de saat 09.00’da uzmanlar kontrolünde Kazdağları’nda mantar avı gerçekleştikten sonra toplanan mantarların bilimsel açıklamaları yapılacak. 2 gün boyunca Burhaniye’de gerçekleşecek seminerler dışında sergiler, çocuklara yönelik etkinlikler, Mantar yemeği yarışması, mantar sohbetleri yapılacak.

İmza günü ve konserler ile festival renklenecek

Seminerlerin yanı sıra kültürel etkinlikleri de barındıran festivalde 22 Ekim Cumartesi günü ünlü Fitoterapi ve Akupunktur Uzmanı, Dr. Ümit Aktaş saat 13.30’da imza günü gerçekleştirecek. 21 Ekim Cuma Akşamı ise Burhaniye Cumhuriyet Meydanında saat 20.30’da Fungistanbul konseri hemen akabinde ise Okay Temiz konseri yapılacak. Konserler ve Mantar avı dışında yapılan tüm etkinlikler Burhaniye BAÇEM’de yapılırken tüm etkinliklerin ücretsiz olduğunu belirten yetkililer ayrıntılı bilgiyi festivalin adını taşıyan sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini bildirdiler.

FİKRİYE GENÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir