Başkan Aslan’dan Engelli Kübra’ya Sürpriz

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Karaisalı’nın Eğlence mahallesinden olan ve Adana’da ikamet eden bedensel engelli Kübra Bozkurt’a unutamayacağı bir sürpriz yaptı.

Doğuştan belden aşağısı tutmayan 15 yaşında ki Kübra Bozkurt, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’dan akülü tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Bozkurt’un isteğini geri çevirmeyen Aslan, personellerine talimat vererek, işlemlerin bir an önce tamamlanmasını söyledi. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne Bozkurt’un evraklarını teslim eden belediye personelleri, akülü tekerlekli sandalyeyi teslim aldı. Başkan Aslan, Kübra Bozkurt’a evinde sürpriz yaparak, akülü tekerlekli sandalyesini hediye etti.

Bedensel engelli Kübra Bozkurt’un akülü tekerlekli sandalye hayalini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Bu anlamda elimizden geleni yaparak tüm imkanlarımızı seferber ederiz. Kübra kardeşimizin yüzünde ki gülüşü görmek bizim için dünyanın en büyük mutluluğu oldu” dedi.

Kübra Bozkurt ise, akülü tekerlekli sandalye rüyasını gerçekleştiren Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’a teşekkür etti.

Kübra Bozkurt’un babası Hakim Bozkurt, Başkan Aslan’ın hassasiyetine hayran kaldıklarını belirterek, “Kızım başkanımız Aslan’dan akülü tekerlekli sandalye istemişti, çünkü bunu çok istiyordu. Kızımın rüyası kısa süre içinde gerçeğe dönüştü. Saadettin Aslan, yavrumuzun dileğini gerçekleştirdi, Allah da onun sırtını yere getirmesin” dedi.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir