Burhaniye’de Yaz Kursları Açılacak

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde kurs sezonunu tamamlayan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, açtığı yıl sonu sergisinin ardından yaz kursları açmaya hazırlanıyor.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde kurs sezonunu tamamlayan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, açtığı yıl sonu sergisinin ardından yaz kursları açmaya hazırlanıyor. Öğrenciler için zeka kursları açmayı planladıklarını anlatan Müdür Zehra Demirkıran Kılıç, basketboldan haltere kadar değişik kurslar planlandığını söyledi.

Burhaniye’de geçtiğimiz sezonda 264 kurs açarak yaklaşık 5 bin kişiye eğitim veren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, okulların tatile girmesi ile birlikte çok sayıda yaz kursu açmayı planlıyor. Kursların ilgi gördüğünü anlatan Müdür Zehra Demirkıran Kılıç, “Okulların tatile germesi ile birlikte yaz kurslarımız başlayacak. Çocuklarımız için zeka kursları açmayı planladık. Satranç, halter, basketbol, voleybol ve tenis kursları açacağız. Kaymakamımız Hüseyin Öner bize satranç masası satın aldı. Bütün öğrencilerimizi yaz kurslarına katılmaya çağırıyoruz” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir