VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETİNE KONU OLAN BOŞ ARAZİLER VE HARABELER TEMİZLENİYOR

VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETİNE KONU OLAN BOŞ ARAZİLER VE HARABELER TEMİZLENİYOR

Bağlar Belediyesi, vatandaşların şikâyetlerine konu olan boş arazi ve harabe yapılarda temizlik çalışması başlattı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 30’a yakın arsa ve kullanılamaz haldeki  yaklaşık 70 harabe yapı temizlendi. 

Geniş kapsamlı temizlik çalışmaları vatandaşları memnun ederken, ilçeyi temiz ve hijyen hale getirmek için başlatılan çalışmaların yıl boyunca devam edeceğini kaydetti.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Diyarbakır’ın en büyük ilçesi olan Bağlar’da temizlik seferberliği aralıksız olarak devam ediyor. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla belediyenin temizlik işleri müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler,vatandaşların şikayet ettiği alanların başında gelen boş arsa ve çeşitli nedenlerle terk edilmiş olan harabe yapılarda temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

Titizlikle yürütülen çalışmalarda şimdiye kadar yaklaşık 30 boş arsa ve 70’e yakın harabede yapılan çalışmalarla bu alanlar çöp ve atıklardan temizlendi. Ekipler, temizlik çalışması gerçekleştirdikleri alanlarda aynı zamanda vatandaşları boş arsa ve harebe  yapılara çöp atmamaları konusunda uyarıyor.

KIŞ ÖNCESİNDE ÇÖP KONTEYNERLERİNE BAKIM

Kış mevsimi öncesinde çöp konteynerlerinin bakım ve onarımı için başlatılan çalışmalar da devam ediyor. İlçe merkezi ve kırsal yerleşim yerlerinde günlük ortalama 20 konteyneri bakımdan geçirilerek yeniden vatandaşların hizmetine sunuluyor. Konteyner olmayan yerlere yeni konteynerler bırakılırken, yıpranan konteynerler aynı zamanda dezenfekte edilerek yeni tip korona virüs salgını riskine karşı vatandaşların korunması amaçlanıyor.

Göreve geldikten sonra başlatmış oldukları temzlik seferberliğinin yıl boyunca aralıksız şekilde sürdürüldüğünü belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,temiz ve steril bir şehir imajı oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

“ÇÖZÜM ODAKLI BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”

Belediyenin tüm imkânlarıyla ilçe halkının hizmetinde olduğunu belirten Beyoğlu, ”Boş araziler ve harabe yapılarla ilgili çok şikayet geliyordu vatandaşlarımızdan. Biz de bunu dikkate alarak bu iş için ekipler oluşturduk. Boş arsa ve arazilerdeki atık ve çöpleri temizleyerek görüntü kirliliğine son veriyoruz. Çeşitli nedenlerle terk edilmiş olan harabe ve metruk yapıları da temizleyerek güvenli hale getiriyoruz. Amacımız temiz ve güvenilir bir şehir imajı yaratmaktır. Belediyemizin tüm imkanları bu anlamda vatandaşlarımızın hizmetindedir. Vatandaşın sorun ve taleplerini esas alarak hızlı ve pratik çözümler üreten belediyecilik anlayışımız bundan sonra da aynı doğrultuda devam edecektir.” İfadelerini kullandı.

BAĞLAR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir